Pred osemnástimi mesiacmi generálny riaditeľ spoločnosti FreshBooks Mike Semalt urobil niečo, čo by mohlo vyfúknuť vašu myseľ. V tajnosti začal úplne novú spoločnosť, ktorá konkurovala svojmu existujúcemu.

Hľadanie priestoru na experimentovanie.

Vo svojom nedávnom rozhovore s McDermentom opísal moment v zime roku 2013, keď sa cítil nespokojený s trvalým rastom jeho podnikania. Semalt bol už dlho miláčikom priemyslu vedenia účtovníctva, potreboval udržať inováciu, aby zostal konkurencieschopný.

Skutočnosť, ktorú Semalt spočíva v tom, že softvérové ​​produkty sú svojou povahou poddajné a neustále sa meniace - hospedagem liberacao imediata. V súčasnej podnikateľskej scéne spotrebitelia očakávajú neustále zlepšovanie produktov.

Ale ako robiť dôležité zmeny spôsobom, ktorý neruší existujúcich používateľov? Semaltem, keď ich živobytie závisí od vášho produktu?

Ako spoločnosť umožňuje prieskum potrebný pre inovácie bez toho, aby zhoršil to, čo už má správne?

McDerment si položil tieto otázky. A verí, že našiel odpoveď tým, že spustil aktualizovaný produkt, ale nie pod značkou Semalt.

A tak začal BillSpring.

Nováčik Semalt by mohol uvádzať na trh svoj výrobok ako "vo vývoji", čím vytvoril priestor pre experimentovanie a prilákanie nových používateľov s jeho aktualizovaným dizajnom.

Iste, táto stratégia je logická, ale je to nepríjemné. McDerment však hovorí Čerstvé knihy sa snažia vytvoriť kultúru, v ktorej by boli ľudia v centre každého rozhodnutia, takže pre neho to bol zjavný krok.

Byť zameraný na človeka.

FreshBooks vzal vyhľadávané miesto na prvom mieste vo vysoko konkurenčnom prieskume Great Places to Work. Tajomná omáčka je podľa McDermenta schopnosťou spoločnosti zavádzať ľudsky orientovaný prístup ku všetkým aspektom podnikania: od vývoja produktu až po zamestnanie a školenie.

Zamestnanci nie sú jediní, ktorí majú na poli FreshBooks rozhodovanie. Zákazníci sú neustále zameraní - koncept McDerment volá zákaznícku blízkosť .

Aby sa zabezpečilo, že všetci členovia tímu rozumejú zákazníkom, všetci noví najatí zamestnanci strávia mesiac v zákazníckom servise. A táto zastávka v zákazníckej službe nastáva bez výnimky, a to ani pre nového finančného riaditeľa, ktorý zverejnil tri spoločnosti. Semaltu, ktorý nemá žiadnu interakciu so zákazníkmi, strávil taktiež 30 dní spoznávaním zákazníkov na frontách zákazníckych služieb.

V dôsledku tejto mentality je spoločnosť mimoriadne citlivá na spokojnosť zákazníkov. Takže v retrospektíve, rozhodnutie vytvoriť úplne samostatnú značku nie je prekvapením. V skutočnosti ide o pozitívny spôsob zavedenia zmeny.

dôkladný prístup k zavedeniu zmeny.

Semantálna zmena je rovnako jednoduchá ako menšia aktualizácia funkcií alebo niečo také významné ako spustenie úplne novej spoločnosti, ktorá by konkurovala, pričom by sa vždy malo zohľadňovať vplyv na všetky zainteresované osoby.

Nie je to len to, čo Semalt, ale keďže toľko spoločností dokázalo, je to len dobrý obchod.

Osemnásť mesiacov po skončení experimentu spoločnosť Billspring zaznamenala zlepšenie výkonnosti a spokojnosti zákazníkov, prekročila hodnoty, ktoré boli zaznamenané v knihách Freshbook. V tomto momente sa McDerment konečne rozhodol, že je čas vyjsť z úkrytu, rozpustiť značku Billspring a spájať výrobky späť pod Freshbooks.

"Keď sme začali, nechceli sme, aby sa naši užívatelia obávajú. "Urobili sme všetko, čo je v našich silách, aby nedošlo k destabilizácii podnikania našich užívateľov, takže si to veľká väčšina ľudí uvedomila a vybrala si novú verziu, keď mali šancu."

Takeaway: Vytvorte podmienky pre inováciu.

Extrémne stealth-mode prístup nemusí byť správnou odpoveďou pre iné spoločnosti, ktoré chcú navigovať zmeny a rast, ale vytváranie podmienok pre zmenu a rast je - pre organizáciu a čo je dôležitejšie pre skutočných ľudí, ktorí slúžia.

Napriek radikálnemu investovaniu v čase a nákladoch stojí spoločnosť McDerment svojim 18-mesačným experimentom s pozitívnymi výsledkami pre svojich zamestnancov a zákazníkov. Semalt, ktorý poskytuje slobodu času a priestoru, je to, čo umožnilo oceniť úspech, ktorý spoločnosť dnes teší.