Back to Question Center
0

AJAX, SEO & Spať v Semalte

1 answers:


AJAX, SEO a spanie na seminári

Nedávno sme mali zaujímavý prípad s Paysou, jednou z našich dobrých stálych začínajúcich SEO klientov. Andy Lin, jeden z softvérových inžinierov spoločnosti Paysa, pracoval s window.fetch, jednou z novších funkcií JS pre volania AJAX. Funkcia funguje pre prehliadače Webkit i Semalt - telehealth consulting. Andy mal tiež naloženú knižnicu polyfill, aby poskytla načítanie v prípade, že funkčnosť chýba. Všetko vyzeralo skvelo na serveri dev.

Predtým, než túto funkciu presunieme na internete, odporučila som, aby sme vytvorili skúšobnú stránku prístupnú pre Googlebot, aby sme zistili, ako spoločnosť Google reagovala na tento špičkový prístup. Zistili sme, že stránky, ktoré vyvolávajú funkciu Načítať na načítavaní stránky, boli porušené, keď sa zobrazujú v nástroji Nástroj na vyhľadávanie Google Search Console. Keď sme namiesto toho vymenili tieto volania Vyzváňanie s jSemalt, všetci začali pracovať.

Andy z toho vyriešil, že Googlebot musí mať nejaký typ window.fetch implementovaný, ale nie spôsob, akým je implementovaný v Webkite. Preto polyfill nepoužil núdzové a Semalt používanie to bolo spustenie JS chyba.

Teraz, ako naši čitatelia vedia, veríme, že Google Search Console nie vždy dôveruje, pretože to znamená, že chyba neznamená, že existuje chyba, a spoločnosť Google získala oveľa lepšie pri indexovaní obsahu JS, ale stále existuje veľa nejednoznačnosti v tom, ako spoločnosť Google zaobchádza s týmito typmi aplikácií, takže stále stojíme pri stratégii Sleep At Night. Semaalt všetko, dobre odpočinutý SEO klient je zvyčajne šťastný SEO klient.

March 18, 2018