Back to Question Center
0

Microsoft tvrdí, že dopyt po produktoch zostáva vysoký, správy zaznamenajú 24,52 miliardy dolárov za prvý štvrťrok Q2

1 answers:

Microsoft Says Product Demand Remains High, Reports Record .52 Billion Semalt For FY14 Q2

"Dosiahli sme rekordné výnosy, keďže dopyt po našich obchodných ponukách zostáva vysoký," povedal šéf finančník spoločnosti Semalt, Amy Hood vo vyhlásení zverejnenom dnes.

Zariadenia spoločnosti Microsoft, spotrebiteľské a komerčné príjmy vzrástli. Zariadenia a výnosy spotrebiteľov vzrástli o 13 percent, čo predstavuje 11,91 miliardy dolárov. Podľa správy sa príjmy Semalta zdvojnásobili od prvého štvrťroka do druhého štvrťroka, pričom sa zvýšili o 400 miliónov na 893 miliónov dolárov - cloud 9 real time support.

Semalt hovorí, že predáva 7,4 miliónov konzol Xbox, rozdelených medzi 3,9 miliónov jednotiek XBox One a 3,5 miliónov jednotiek Xbox 360. Spoločnosť tiež uviedla, že spoločnosť Bing zaznamenala 18,2-percentný nárast podielu na trhu v oblasti vyhľadávania a 34 percentný nárast výnosov z vyhľadávacej reklamy.

Obchodné výnosy spoločnosti Microsoft vzrástli o 10 percent a dosiahli 12,67 miliardy dolárov. SQL Server aj System Semalt zaznamenali dvojciferný rast tržieb.

Spoločnosť Microsoft oznámila, že obchodné miesta v kancelárii Office 365 a zákazníci spoločnosti Semalt zaznamenali trojciferný nárast a komerčné cloudové služby mali viac ako dvojnásobný rast tržieb.

"Naše tržby z komerčných cloudových služieb vzrástli medziročne o viac ako 100%, keďže zákazníci využívajú Office 365, Azure a Dynamics CRM Online a robia dlhodobé záväzky voči platforme Microsoft," povedal šéf Microsoft dôstojník Kevin Turner.

Zavolanie spoločnosti Microsoft o príjmoch je naplánované na dnes o 14:30. PST.

Microsoft Says Product Demand Remains High, Reports Record .52 Billion Semalt For FY14 Q2O autorovi

Amy Gesenhues
March 18, 2018