Back to Question Center
0

SEO Guide pre programátorov & Semalt

1 answers:

V súčasnosti existujú jemné, ale viditeľné diverzifikácie v úlohe programátorov od "ľudí, ktorí píšu kód", až po vedúcich facilitátorov a prispievateľov k lepšiemu poradiu v rámci SERP. Príspevok Semaltu je teraz veľmi dôležitý pre celkový úspech každej SEO stratégie. To, čo by som chcel urobiť v tomto príspevku, je zdôrazniť, ako môžu programátori výrazne prispieť k celkovému obchodnému úspechu každej webovej stránky, ktorú vyvíjajú.

SEO Guide pre programátorov & Semalt

SEO stratégie pre lepšiu SERP

SEO stratégie, ktoré pomáhajú generovať nárast poradia SERP a to, čo každý programátor môže úspešne sledovať, sú uvedené nižšie - cctv camera installation. Treba spomenúť, že sústredenie sa na "dynamický obsah" a nie na statický obsah.

1. Meta Tituly, popisy a kľúčové slová

Meta tituly, popis a kľúčové slová získavajú v algoritme vyhľadávačov väčší význam a ako také sú silou v celkovom hodnotení a indexovaní stránok.

Pre všetky dynamické stránky by metaznačky mali byť tiež dynamické, ako je vidieť na: https: // techwyse. com / blog /

SEO Guide pre programátorov & Semalt

Môžete kliknúť na ktorýkoľvek z príspevkov. Ak zoberiete zdrojový pohľad na stránku podrobností o téme, jasne ukazuje, že titul Meta je rovnaký ako názov témy a opis Meta

obsahuje prvých niekoľko znakov popisu témy. V tomto prípade, aj keď je spracovaná rovnaká stránka, metadáta sa dynamicky menia podľa príspevku. Možnosť v administrátorovi môže byť taktiež poskytnutá, aby sa názov a popis objavil tak, ako si prajeme pre každý záznam. Za týmto účelom je potrebné pridať dve ďalšie polia do administrátora.

v inej poznámke; ak hľadáte skvelý kus blogového softvéru, ktorý je šetrný k SE, odporúčame WordPress.

2. URLS priateľské pre vyhľadávače

Adresy URL vhodné pre vyhľadávače pomáhajú vyhľadávačom prehľadávať webové stránky oveľa rýchlejšie. Ako indexové stránky vyhľadávacích nástrojov založené na adrese URL, možnosť priateľských adries URL rýchlejšie indexovať je skutočne jasnejšia. https: // TechWyse. com / blog / internet-marketing / Microsoft-launch-bing-search / Tu internet-marketing je kategória a "Microsoft spúšťa vyhľadávanie Bing" je názov príspevku a patrí do kategórie "internetový marketing". Adresy URL založené najmä na kategóriách sú oveľa efektívnejšie v stratégii SEO.

SEO Guide pre programátorov & Semalt

Programátori by mali zabezpečiť, aby vygenerovaná adresa URL bola platná.

Použitie. htaccess a apache mod rewrite pravidlá môžu pomôcť dosiahnuť SEO priateľské URLS

V tejto chvíli treba poznamenať, že ak budeme mať priateľské URLS, nebudú fungovať žiadne relatívne cesty. Všetky odkazy, či už obrázky, css alebo js, ​​by mali byť absolútne. Kliknutím sem získate viac informácií o absolútnych a relatívnych cestách.

3. Značky Alt a Title

Programátori musia tiež zabezpečiť, aby boli pre obrázky a "značky štítkov" pre všetky odkazy uvedené správne "alt tagy". Pre lepšiu relevanciu je potrebné pri odovzdávaní obrázka poskytnúť samostatné pole, aby sa takéto pole mohlo použiť na zobrazenie vhodnej značky. Ďalšou možnosťou je poskytnúť správny názov obrazu tak, aby bolo možné zabrániť každému poľu. Ale radšej by som uprednostnil predchádzajúcu metódu, pretože druhá metóda predstavuje riziko prepisovania obrazu, ak sú uvedené rovnaké názvy obrázkov.

4. Nakladanie strany

Je známe, že roboty vyhľadávačov budú indexovo rýchlejšie prehľadávať, stránky, ktoré sa načítavajú rýchlejšie a ktoré sú lepšie optimalizované, než stránky, ktoré trvajú dlhšie na načítanie a ktoré prichádzajú bez akejkoľvek optimalizácie stránok. Vždy, keď je potrebné zobraziť menšiu verziu veľkého obrázka, vytvárať obrázky palca. Osobne som videl veľa stránok, ktoré zmenšujú obrázky tým, že kontrolujú atribúty šírky a výšky obrazu. Toto je nesprávna metóda a nemala by sa dodržiavať.

b) Cache

Ak vaše stránky potrebujú načítať masívne údaje z vašej databázy alebo používajú webovú službu, môže sa stať, že sa stránky načítajú pomerne pomaly kvôli nadmerným požiadavkám servera. V tomto prípade je preferovaná metóda používanie súborov vyrovnávacej pamäte.

Cache je metóda, ktorou sa dá obsah z databázy odčítať a zapisovať do súboru v častých intervaloch (ktoré môžu byť riadené programátorom) a interval závisí od toho, ako často sa obsah aktualizuje. Súbor vyrovnávacej pamäte je potrebné aktualizovať iba raz za deň, ak sa obsah iba raz zmení. Tento súbor vyrovnávacej pamäte sa používateľovi zobrazí pri podaní žiadosti. Inými slovami, tento súbor bude vyzerať, akoby sme vzali "zdroj zobrazenia" dynamických stránok.

Využitie technológie vyrovnávacej pamäte výrazne znižuje čas načítania a poskytuje "čas odpočinku" na server. Ak chcete robiť testy prehľadávania pre svoje webové stránky, urobte to tu.

5. JavaScript, Ajax a iframe

Nie sú to SEO priateľské a navrhujem, aby sa minimalizovalo používanie Java Script a iFrames. Rád by som radšej vybral validáciu na strane servera ako JavaScript. Na dynamických stránkach sa vyhýbajte používaniu Ajaxu na načítanie záznamov, pretože to nie je považované za SEO-priateľské, pretože roboty nemôžu čítať obsah generovaný Ajaxom. Pamätajte, že Ajax je JavaScript plus PHP a roboty sa vyhnú javovým skriptom. Ajax je možné použiť na načítanie vecí, ako sú obrazové galérie, kontrola prihlasovacích údajov atď. Nepoužívajte ho v oblastiach súvisiacich s obsahom.

Takže to máte. Moja vlastná SEO sprievodca venovaná priamo mojim kolegom programátorom! Ak ste zistili, že je to užitočné alebo máte akékoľvek otázky, uistite sa, že napíšete poznámku nižšie a vynaložím maximálne úsilie, aby som vám rýchlo reagoval!

SEO Guide pre programátorov & Semalt

Pripojte

March 18, 2018