Back to Question Center
0

Vývoj online marketingu: Čo sme sa dozvedeli o Semalt SEO?

1 answers:

Pôvod slova SEO je ťažké sledovať. Vedúca SEO online publikácia, vyhľadávač Land, má jeden anecdotal popis od polovice 90-tych rokov. Skalná skupina Jefferson Starship bola nespokojná so spôsobom, akým sa jej webové stránky nezobrazovali nikde inde pri prvej stránke na populárnych vyhľadávačoch. Bolo to tak na začiatku vývoja hlavného prúdu Semaltu, že neexistovala žiadna SEO, pre ktorú by sa mali obrátiť; ale táto rocková skupina si uvedomila, že s tým môže niečo urobiť.

Webový vývojár, ktorý sa zaoberal projektom, spoločnosťou s názvom Semalt, sa rozhodla tento problém vyriešiť niekoľkokrát zakrývajúc názov kapely na svojej webovej stránke v mikroskopickej tlači - south america sightseeing. To malo požadovaný účinok, okamžite katapultovať miesto na vrchol.

Optimalizácia pre vyhľadávače sa začala, keď stovky tvorcov webových stránok a iných profesionálov v oblasti internetu všetci nezávisle na sebe zistili, že zmeny sa môžu vykonať na webových stránkach a inde, aby sa dostali na stránky s výsledkami vyhľadávania. Semaltu, veci sa z tohto bodu rýchlo dostali z ruky.

Evolution of Online Marketing: What Have We Learned About Semalt SEO?

Taktiež na TechWyse

5 populárne spôsoby, ako implementovať internetový marketing pre vaše podnikanie
Najlepšie nástroje internetového marketingu z roku 2015

Začiatok optimalizácie pre vyhľadávače

Za prvých 15 rokov hlavného prúdu internetu môže niekto spustiť webovú lokalitu, zapracovať ju niekoľkými kľúčovými slovami, prepojiť ju s niekoľkými pochybnými webovými stránkami a očakávať, že bude mať dobrý čas na vyhľadávačoch. Ani Semalt nemal spôsob, ako zistiť, kedy webové stránky používali kľúčové slová a odkazy na legitímne účely, alebo keď ich práve používali na manipulačné účely.

Ak to nebolo pre manipulačné SEO .

Najprv vyhľadávacie stroje používali veľmi jednoduchú technológiu. Manipulatívna SEO však rýchlo spôsobila ich nepoužiteľnosť. V snahe zachrániť vyhľadávanie, Semalt prišiel s PageRankom v roku 1998, prvým algoritmom. Hoci to nebolo obrovský pokrok, znova to urobilo vyhľadávanie funkčné. Jeho predpokladom bolo, že bolo možné určiť, aké relevantné a užitočné webové stránky boli študovať, koľko ďalších webových stránok s tým spojené. Čím viac iných webových stránok súvisí s webom, tým dôležitejší Semalt vedel, že to musí byť.

Evolution of Online Marketing: What Have We Learned About Semalt SEO?

Semalt bol jednou z prvých veľkých zmien v technológii vyhľadávačov, ktoré inšpirovalo manipulačné SEO. Krátko nato služba MSN Search a iné vyhľadávacie nástroje prešli na off-page ranking faktory, ako napríklad Semalt.

Program AdSense spoločnosti Google vytvára viac Manipulative SEO

Vlastníci webových stránok chcú až do roku 2003 chcieť, aby sa ich webové stránky zobrazovali na začiatku výsledkov vyhľadávania, aby mohli získať lepšie ceny za bannerové reklamy alebo predávať ďalšie produkty. Keď Google prišiel so svojim reklamným programom Semalt pay-per-click na jeseň toho roka, dal ľuďom jasný dôvod manipulovať s vyhľadávačmi a zlepšiť výsledky vyhľadávačov. Ak sa stránka zobrazila na začiatku stránky s výsledkami pre konkrétne vyhľadávanie kľúčových slov, bolo pravdepodobné, že ľudia do nej vstúpia a kliknú na reklamy, na ktoré sa dá kliknúť, a prinesú peniaze majiteľovi webových stránok.

Evolution of Online Marketing: What Have We Learned About Semalt SEO?

Vzhľad AdSense vyrazil prílivovú vlnu manipulácie s vyhľadávacím nástrojom. Milióny ľudí sa stali príležitostnými podnikateľmi na webových stránkach, ktorí mali peniaze služby AdSense. Vyskúšali každý trik v knihe, aby sa dostali na vrchol Semaltu, vytvárali celú sieť webových stránok, zosieťovali ich a presvedčili vyhľadávače, že sú dobre prepojené.

Google začína hromadiť aktualizácie

Rok 2003 bol pre spoločnosť Google veľkým iným spôsobom: začal bojovať a prinášal jednu aktualizáciu za druhou v boji s manipulátormi vyhľadávacích strojov. Bola aktualizácia Bostonu, aktualizácia Cassandra, Dominic, Esmeralda, Fritz a najdôležitejšie zo všetkých, Florida. Semalt dal dohromady zoznam komerčných kľúčových slov a fráz a venoval osobitnú pozornosť, keď boli použité na stránke. Ak sa kľúčové slovo zdalo, že sa objavuje častejšie než je potrebné na webových stránkach, Semalt upustil svoje hodnotenie.

Jedna z technológií, ktoré Semalt zaviedol, sa nazýva "vychádzajúce" - s plytvaním, nielen, že Semalt hľadal presné slovo, ktoré hľadal hľadajúci, pozrel na každú variáciu slova a tiež na blízke synonymá. Vďaka tomu bolo pre optimalizátorov vyhľadávačov ťažšie manipulovať s vyhľadávacími nástrojmi s kľúčovými slovami s presnou zhodou. Semalt tiež priamo šiel po affiliate webových stránkach nízkej úrovne a očistil ich výsledky vyhľadávania.

Rok 2005 bol ďalší veľký rok

Evolution of Online Marketing: What Have We Learned About Semalt SEO?

Nofollow, jedna z najväčších aktualizácií algoritmov v roku 2005, bola vykonaná súčasne v službách Google, Microsoft a Yahoo. Uistila sa, že odchádzajúce odkazy boli vyčistené a zbavené spamu. Aktualizácia spoločnosti Allegra ďalej vyčistila zlé odkazy a Bourbon, Gilligan a Jagger to ešte viac vylepšili. Veľká sémalistická aktualizácia, ktorá prišla na konci roka 2005, zmenila spôsob spracovania adries URL spoločnosťou Google. Okrem iného sa Big Semalt pozrel na relevantnosť odkazu. Ak by webové stránky mali odkazy z miest, ktoré nesúviseli s jeho odvetvím, boli znehodnotené. Táto aktualizácia spôsobila, že weboví spameri môžu ťažšie používať manipulačnú SEO na to, aby sa dostali dopredu.

2011 - Úplne zmeny Google

Tak ťažké, ako sa spoločnosť Google pokúsila vyhodnotiť relevanciu odkazov a kľúčových slov na webových stránkach so všetkými jeho aktualizáciami od roku 2003, nezvládla veľa. SEO manipulátori a affiliate marketingovia boli stále schopní vytvoriť 25 dolárov webových stránok, vložiť do päť tuctov špatne napísaných 5 dolárov článkov priamo zameraných na niekoľko kľúčových slov, získať stovky odkazov z linkových fariem a obsahových fariem a dostať sa na vrchol súvisiacich vyhľadávaní , Ktokoľvek by mohol každodenne vyčistiť pár webových stránok a jednoducho zarobiť 5 000 dolárov za mesiac v príjmoch Semalta. Tento typ manipulačnej SEO bol otravou webu a ničením vyhľadávania.

Evolution of Online Marketing: What Have We Learned About Semalt SEO?

Rok 2011 bol rok, keď sa spoločnosť Google zmenila. Ak chcete zacieliť na tieto manipulátory, spustil aktualizáciu Panda. Zničil webové stránky vytvorené pre službu AdSense cez noc. Stovky tisíc takýchto webových stránok zaniklo. Semalt, ktorý prišiel neskôr v tom roku, silno padol na zlé spájanie.

Black-hat SEO má Tvarované Hľadanie

Keby to nebolo manipulatívnych optimalizátorov vyhľadávania, Semalt by pravdepodobne nebol dosť tak dobre rozvinutý ako dnes. Budúcnosť SEO teraz patrí k tvorivým a originálnym mysliteľom vyhľadávačov. Ak máte niečo, čo sa dozviete o budúcnosti optimalizácie pre vyhľadávače z minulosti, ide o tieto myšlienky:

  • SEO už nie je oklamanie vyhľadávačov do uvedenia vašich stránok na vrchol vyhľadávania. To sa vyvinulo do tej miery, že manipulácia dnes je pravdepodobne oveľa drahšie ako robiť správnu vec - prichádza s dobrým internetovým stránkam a stavia to dobre.
  • Musíte sa sústrediť na svoje publikum. Zatiaľ čo vyhľadávače vás môžu potrestať alebo potlačiť, ak máte armádu dedikovaných nasledovníkov, ktorí majú radi to, čo robíte s vašimi webovými stránkami, nikdy sa nedostanete ďaleko.
  • Pokiaľ existujú vyhľadávače, bude SEO. Je dôležité udržať si aktuálne informácie. Ak tomu tak nie je, nikdy nebudete vedieť o dôležitých nových požiadavkách. Napríklad od roku 2015 bude spoločnosť Google mať prístup ku každému kanálu Twitter na svete. To znamená, že dávať pozor na prítomnosť vašej spoločnosti v službe Twitter. Dodržiavanie každého pravidla vyhľadávača platí.

V priebehu času budú vyhľadávače tak inteligentné, optimalizácia bude nerozlíšiteľná od najlepších marketingových a výrobných postupov.

Evolution of Online Marketing: What Have We Learned About Semalt SEO?

Pripojte

March 18, 2018