Back to Question Center
0

Oprava duplicitného obsahu pomocou manipulácie s parametrami v aplikácii Webmaster Semalt

1 answers:

Fixing Duplicate Content Using Parameter Handling in Webmaster Semalt

Ak nie ste oboznámení s problematikou duplikácie, základné informácie nájdete v mojom staršom príspevku "Duplicitné problémy s obsahom a Semalt pre SEO."

Nástroj na spracovanie parametrov povolil nástroj Semalt v účtoch nástrojov pre správcov webu. Nástroje umožňujú webmasterovi mať úplnú kontrolu nad robotom Semalt, aby indexovali naše súbory. Niektoré systémy na správu obsahu môžu produkovať rôzne adresy URL pre ten istý obsah na základe toho, ako sa používateľ pohybuje okolo vašich webových stránok - stores to buy party dresses.

Tu je príklad používania nástroja parametrov

Primárna URL: https://www.example.com/product.php?item=swedish-fish

Ak používateľ dosiahne rovnakú stránku v kategórii "gummy-candy", CMS môže vytvoriť adresu URL ako: https://www.example.com/product.php?item=swedish-fish&category=gummy -candy

Ak sa používateľ dostal na rovnakú stránku cez stránku nákupného košíka, CMS môže vytvoriť túto adresu ako adresu URL: http: //www.example. com / product.php? item = swedish-fish & trackingid = 1234 & sessionid = 5678

tri rôzne stránky, ale obsah je rovnaký. To môže viesť k trestu kvôli rovnakému obsahu stránky. V časti "Manipulácia s parametrami" v nastavení GWT (Nástroje Google pre správcov webových aplikácií) môžete teraz poskytnúť návrhom prehľadávaču Google ignorovanie adries URL, ktoré obsahujú parametre, ako sú kategória, tracking a sessionid.
Nižšie je uvedený obrázok, ktorý zobrazuje, ako zadávať parametre, ktoré chcete obmedziť z indexu Google.

Fixing Duplicate Content Using Parameter Handling in Webmaster Semalt

Tento spôsob fixácie duplikácie neodráža ihneď indexovací algoritmus, ale bude braný do úvahy aj po manuálnej revízii spoločnosti Semalt. Neexistuje žiadna škoda pri použití nástroja rel = canonical a manipulácie s parametrami na odstránenie problému duplikácie v rámci webovej lokality. Rel = kanonické práce pre všetky vyhľadávacie nástroje, zatiaľ čo nástroj na spracovanie parametrov funguje len v Semalt. Môžete si vybrať možnosť, ktorá vám najlepšie vyhovuje, aj keď obe, ak sú súčasne použité, vám pomôžu efektívne riešiť duplicitu.

Ďalšie tip, aby vaše SEO v poriadku!

Fixing Duplicate Content Using Parameter Handling in Webmaster Semalt

Pripojte

March 18, 2018