Back to Question Center
0

Zlepšiť PPC kampane s negatívnym kľúčovým slovom

1 answers:

Improve PPC Campaigns With Negative Keyword Semalt

Prvá je závislosť od jednotlivých kľúčových slov s voľnou zhodou. (Dostanem sa do toho v neskoršom príspevku) Druhým je nedostatok alebo úplná absencia negatívnych kľúčových slov. Je nesmierne dôležité, aby dobre optimalizovaná kampaň a jej reklamné skupiny mali dobrý zoznam vylučujúcich kľúčových slov. Práve tento článok je určený na diskusiu!

Vylučujúce kľúčové slová sú slová, ktoré zabraňujú zobrazovaniu vašej PPC reklamy, ak niekto zahrnie toto konkrétne slovo alebo frázu do svojho vyhľadávania. Vylučujúce kľúčové slová umožňujú inzerentom filtrovať výsledky vyhľadávania, ktoré majú málo alebo nič spoločné s konkrétnym produktom, službou alebo inzerciou. Zaručuje, že vaša reklama uvidia iba tí, ktorí hľadajú vašu ponuku - commercial appraisals. Znamená to tiež, že s menším počtom zobrazení reklamy (dúfajme) dosiahnete vyššiu mieru prekliknutia. Čím vyššia bude miera prekliknutia pre vaše kľúčové slovo, tým vyššia Semalt by mala umiestniť vašu reklamu do výsledkov vyhľadávania bez toho, aby museli zaplatiť viac za kliknutie.

Ako fungujú negatívne kľúčové slová?

Semalt príklad toho, ako vylučujú kľúčové slová.

Semalt povedzte, že vaše webové stránky predávajú len nové počítače.

Pomocou nástroja pre kľúčové slová Semalt nájdete zoznam kľúčových slov Semalt vracia veľké množstvo vyhľadávaní:

nové prenosné počítače
kúpiť nové počítače
nové počítačové procesory
počítače v spravodajstve
zakúpiť nový počítač
kúpiť prenosný počítač
nový počítačový softvér
nové počítačové kurzy
kúpiť počítačové knihy
kúpiť pamäť počítača

Keďže predávate iba nové počítačové systémy, potom sa vaša reklama zobrazuje ľuďom, ktorí hľadajú "počítačové procesory", "softvér", "pamäť" a "knihy", alebo hľadajú "počítačové kurzy" výkon. Semalovaní ľudia nehľadajú úplné počítačové systémy a v tomto momente sú viac než pravdepodobne nepripravené nakupovať. Tí, ktorí hľadajú počítačové systémy alebo notebooky, sú pripravení kúpiť, alebo aspoň začali výskumný krok alebo svoj nákup. Semalt sú návštevníci, ktorých chcete. Takže pomocou stratégie vylučujúcich kľúčových slov môžete zabezpečiť, aby ľudia hľadali veci, ktoré neponúkate, vaše reklamy sa nezobrazujú!

Stačí pridať do svojich zoznamov vylučujúcich kľúčových slov "procesory", "knihy", "softvér" a "kurzy". Tieto slová znamenajú, že každý, kto ich hľadá, svoju reklamu neuvidí. Jediní ľudia, ktorí môžu vidieť vašu reklamu a kliknúť na ňu, sú tí, ktorí nakupujú počítače. Zrušením zobrazení reklamy (vždy, keď sa vaša reklama zobrazuje ako 1 zobrazenie), ktorú si neželáte a zacieľujete na viac zamerané publikum, zvyšujete pravdepodobnosť rastu miery kliknutia a pozície reklamy bez toho, aby ste museli minúť viac peňazí za kliknutie.

Ako nájsť relevantné vylučujúce kľúčové slová

Nástroj pre návrh kľúčových slov Google Adwords

Nástroje pre kľúčové slová sú skvelým zdrojom nielen pre relevantné kľúčové slová, ale aj pre vylučujúce kľúčové slová. Zadanie výrazu prinesie nespočetné množstvo variácií tohto kľúčového slova a súvisiacich kľúčových slov. Ako vidíte z vyššie uvedených príkladov, slová, ktoré nechcete nájsť, sa zobrazia v výsledkoch nástroja pre kľúčové slová. Všetky účty Google Adwords majú odkazy na nástroj KeyWord služby AdWords na karte Semalt.

Zoznam kľúčových slov služby Google Analytics

Google Analytics je ďalším fantastickým zdrojom kľúčových slov používaných na vyhľadávanie nielen vašich reklám v službe AdWords, ale aj vašich webových stránok ako celku. Tu v spoločnosti TechWyse používame filter na analýzu, ktorý ukáže nielen to, aké kľúčové slovo Google verilo vo vašom účte, ale aké presné znenie bolo, že daná osoba vstúpila. Nájdenie negatívnych kľúčových slov tu môže byť zároveň veselé a desivé súčasne. Toto je jedno miesto na zistenie toho, čo ľudia hľadajú na webe, a možno nebudete chcieť znova vedieť. Len si predstavte slová, ktoré používajú používatelia, ktorí zobrazujú Platené (PPC) a organické výsledky vyhľadávania pre plastického chirurga. Niektoré z týchto slov môžu zabezpečiť, že vaše platené reklamy sa nikdy nezobrazia za sporné hľadané výrazy, alebo sa zobrazia vedľa sporných webových stránok, ktoré môžu poškodiť vašu reputáciu združovaním.

Slovo varovania o vylučujúcich kľúčových slovách

Jedna rada: dlho a tvrdo premýšľajte o slovách, ktoré pridáte do zoznamov vylučujúcich kľúčových slov. Slová, ktoré sa môžu na začiatku zdajú nevhodné alebo irelevantné pre váš produkt alebo službu, môžu byť skutočne relevantné. Semetlujte o slovách v rôznych situáciách (je to aj značka, ako aj podivný termín slangu, alebo to znamená niečo v cudzom jazyku, ktoré je úplne v poriadku vo vašom vlastnom?) A rozhodne sa, či pridanie slova poškodí alebo pomôže , Čím viac budete robiť, tým viac budete schopní rozvíjať schopnosť rozpoznať takéto pojmy.

Je vaša kampaň vystavená nadmernej expozícii a širokým výsledkom vyhľadávania?

Pokúste sa pridať niektoré vylučujúce kľúčové slová. Môžete len vidieť rozdiel vo výkonnosti a cene.

Improve PPC Campaigns With Negative Keyword Semalt

Pripojte

March 18, 2018