Back to Question Center
0

Je to zlý nápad používať službu Google Semalt na svojich webových stránkach?

1 answers:

Ak máte webovú aplikáciu s množstvom záznamov, je to zlý nápad používať Vyhľadávanie Google na svojich webových stránkach? Namiesto písania vyhľadávacej funkcie a riešenia problému s výkonom "zadáte" vyhľadávaciu funkciu spoločnosti Google.

February 7, 2018
. Nielenže to znamená, že niektoré z vašich výsledkov sa nikdy nemusia zobraziť, ale ak sa vaše webové stránky z nejakého dôvodu odinštalovali, stratili ste vyhľadávanie z vašej webovej stránky. Je niečo také dôležité, ako vyhľadávanie závisí od nepodporovanej služby tretej strany, je nebezpečné.

Keďže máte priamy prístup k údajom, môžete poskytnúť oveľa lepšie, jemnejšie zrnité vyhľadávanie než Google alebo iný vyhľadávací nástroj. Môžete svojim používateľom umožniť vyhľadávanie konkrétnych polí a filtrovanie akýchkoľvek iných prístupov z nesúvisiacich polí. Google nemá žiadny kontext s hodnotami, ktoré hľadá, takže vyhľadávanie rodiny "Smithov" by mohlo priniesť ľubovoľné výsledky pre ľudí žijúcich na "Smith St. "alebo niekto s okupáciou" kováč ".

Väčšina populárnych relačných databáz je vybavená schopnosťou robiť celoplošné vyhľadávania, takže pridávanie základnej funkcie vyhľadávania môže byť jednoduché ako písanie niekoľkých príkazov SQL.

Používam vlastné vyhľadávacie nástroje Google na všeobecné vyhľadávanie na svojich webových stránkach, ale nepoužíval by som ich na vyhľadávanie informácií, ktoré sú uložené v databáze, pokiaľ nie je moje schopnosť robiť celoplošné vyhľadávania obmedzené (obmedzenia softvéru, na hardvér / veľkosť súboru údajov). To závisí od toho, aké sú vaše údaje zložité a ako dôležité je vyhľadávanie v navigácii vašich údajov ale poskytnutie vlastného vyhľadávacieho zariadenia sa zdá byť najbezpečnejšou stávkou pre mňa.

Na účely tejto odpovede predpokladám, že hovoríte o GoogleVlastné vyhľadávanie / Vyhľadávanie na stránkach a nie Vyhľadávacie zariadenie Google čo by bolo veľmi dobrý nápad, aj keď drahý.

Outsourcing vášho vyhľadávania do Vlastného vyhľadávania Google nie je zlý nápad, ale pravdepodobne nie je najvhodnejší pre váš web / obchodný model / kvôli obmedzeniam a pravidlám spoločnosti Google.

Vlastné vyhľadávanie je v podstate to isté ako typovanie hľadaných výrazov na stránkach: vaša stránka. com do spoločnosti Google, s výnimkou toho, že nemusíte určovať stránky: vaše stránky. com a môžete na svojom webe vložiť vyhľadávací formulár. Vyhľadávanie na stránkach je non-bezplatná verzia vlastného vyhľadávania s viacerými možnosťami prispôsobenia a určitým prístupom k rozhraniu API. Existujú aj iné rozdiely medzi vlastným vyhľadávaním / vyhľadávaním na stránkach a používaním správnej služby Google, ktoré sú vysvetlené v prepojenej dokumentácii, ale je dôležité poznamenať, že fungujú len s tým, čo spoločnosť Google môže vidieť.

Takže "veľa záznamov" vo vašej webovej aplikácii musí byť plne schopný byť spidered Google, aby Vlastné vyhľadávanie naozaj vrátiť presné výsledky. Ak obmedzíte / ochraňujete záznamy z verejného prezerania z akéhokoľvek dôvodu, musíte buď Google zobraziť rovnako obmedzené výsledky, aké by odhlásený používateľ mohol vidieť, alebo môžete mať Google indexovať celý obsah, ale potom musíte dodržiavať Kliknite na voľné pravidlá alebo riskujte, že by ste sa zjedli nahnevanou Pandou. Ak prezentujete jednu vec spoločnosti Google a druhej návštevníkom, je to Cloaking a vygenerujete pokutu za svoje stránky. Ak všetky záznamy, ktoré chcete zahrnúť do výsledkov vyhľadávania, nie je možné z akéhokoľvek dôvodu skontrolovať, potom pomocou Google Vlastné vyhľadávanie alebo Vyhľadávanie na stránkach nie je dobrý nápad pre váš konkrétny model.

Ak však môžete povoliť, aby bolo všetko indexované, nevadí vám to, ako spoločnosť Google vráti výsledky vyhľadávania pre vlastné vyhľadávanie (alebo nechce platiť za vyhľadávanie na stránkach, aby to opravilo) a sú ochotné riskovať, že majú kritickú stránku nemôžete indexovať z akéhokoľvek dôvodu, potom môžete a mali by ste to vážne zvážiť.

Odporúčal by som vám použiť vyhľadávanie Google, ak chcete, aby všetky údaje vašej stránky mohli vidieť aj ostatní. Ušetrí sa extra bit kódovania.

Ak ide o uzavretý systém a nechcete, aby ostatní videli údaje, získajte svoj vlastný vyhľadávací systém.

Je to zlý nápad používať službu Google Semalt na svojich webových stránkach?
Reply