Back to Question Center
0

S GIT je potrebné nasadiť s SSH? Je FTP v poriadku? - Semalt

1 answers:

Webový server mojej spoločnosti je na zdieľanom hosťovaní, čo znamená, že nemáme prístup SSH.

Chcem použiť GIT pre našu kontrolu verzie, ale bez SSH prístupu Som zvedavý, či je alebo nie je prijateľné nasadiť moje webové stránky prostredníctvom FTP. Strávim niečo tým, že použijem tento prístup?

Aké môžu byť hlavné nástrahy pri používaní FTP a nie SSH ?

Semalt sme relatívne malá webová poradenská agentúra, mohlo by to stačiť vynaložiť ďalšie peniaze na dedikovaný server?


To je to, čo si predstavujem ako úskalia:

 • Správa súborov je menej efektívna
  • Dodatočné úsilie na odovzdanie iba zmenených súborov
  • Strata funkcie push / pull / clone na serveri
 • Trivializuje mať vzdialené centrálne úložisko (t. e. Github alebo BitBucket)
  • Správa súborov bude vždy od lokálneho po server
  • nikdy z centrálneho úložiska na server a naopak
February 7, 2018

Viem, že to nie je to, o čo ste sa pýtali, ale musím úplne súhlasiť s "v komentároch: ak váš poskytovateľ hostingu nedáva prístup SSH, mali by ste vážne pre nového poskytovateľa.

Nie je to tak o nedostatku SSH ako takej, ale o tom, že váš súčasný poskytovateľ zrejme nedáva to, čo sa v dnešnej dobe považuje za veľmi základnú a štandardnú vlastnosť ešte lacnejších web hosting balíčkov. Takýto nedostatok IMO vyvoláva vážne otázky o ich všeobecnej spôsobilosti a / alebo úrovni zákazníckej služby.

Z pohľadu poskytovateľa má nastavenie prístupu SSH obmedzené počiatočné náklady (hlavne pokiaľ ide o zabezpečenie služby a výučbu svojich pracovníkov na administráciu) a v podstate nulové prevádzkové náklady nad bežné výdavky na prevádzku webu hostingové služby. Ak nechcú robiť to, jediné vysvetlenia, ktoré si myslím myslieť, sú buď:

 • stále žijú v poslednom tisícročí a myslia si, že SSH je nejaká nová vec, ktorú nikto skutočne nepoužíva,

 • sa obávajú bezpečnostných problémov spôsobených tým, že umožňujú používateľom prístup ku kontajneri a nemajú dostatok know-how na to, aby zabezpečili bezpečný prístup k svojim používateľom alebo nastavili prístup SCP / SFTP bez shell prístup, alebo

 • oni do podporujú SSH, ale snažia sa nikel-a-deset vám navyše nabitie.

V prvých dvoch prípadoch by som vážne uvažoval o tom, čo to znamená o technickej a bezpečnostnej kompetencii spoločnosti, a to najmä preto, že väčšina bezpečnostných problémov súvisiacich s prístupom k shellu je prítomná ak hostiteľská spoločnosť povolí jeho zákazníci používajú akýkoľvek druh skriptovania na strane servera (PHP, CGI, ASP, Rails atď. ) vôbec.

Čo sa týka tretieho prípadu, je to samozrejme legitívna cenová stratégia, aj keď sa mi zdá trochu neetická, a to preto, že je to v podstate spôsob, ako umelo znížiť základnú cenu tým, že nabudú navyše základné funkcie by mohol zabezpečiť zadarmo v zásade bez nákladov a tiež preto, že funkcia, ktorú účtujú navyše, je základným bezpečnostným prvkom. Je to trochu ako predaj skutočne lacného auta a potom nabíjanie navyše pre bezpečnostné pásy.

Nakoniec, samozrejme, záleží len na vás, či sa chcete držať s vašou súčasnou hostingovou spoločnosťou a buď platiť za SSH, alebo vyriešiť jej nedostatok. Napriek tomu by som chcel poukázať na to, že mnohí poskytovatelia týchto dní do zahŕňajú úplný SSH prístup ako štandard aj v low-end hosting balíčkoch. Môj návrh by mal byť aspoň rozhliadnuť a zistiť, aké máte voľby.

FTP stratí svoj bod. Môj návrh, nechajte svoje projekty git'ed a keď ho musíte nahrať na zdieľaný hosting, neodovzdávajte súbory git.

S GIT je potrebné nasadiť s SSH? Je FTP v poriadku? - Semalt
Reply