Back to Question Center
0

Existujú nejaké významné nevýhody prenosu nahá doména na www. domovská stránka vždy? - Semalt

1 answers:

Mám webovú stránku vytvorenú na www. príklad. com a mám príklad. com nastavené na presmerovanie na www. príklad. com .

Problém je, že je nastavený na presmerovanie priamo na domovskú stránku. Napríklad príklad. com / page / 123 vás prevedie na www. príklad. com namiesto www. príklad. com / strana / 123 . Dôvod, prečo to robím, je, že nemám prístup k. htaccess súbor a jediným riešením, ktoré môžem použiť, je nastavenie presmerovania 301.

Moja otázka je, či to bude mať negatívny vplyv na SEO hodnotenie vôbec.

Nikdy som odkazovať na non-www verziu stránky. Je to hlavne pohodlný spôsob, ako sa dostať na domovskú stránku stránky, ktorá je hosťovaná na www. . Pochybujem, že niekto bude mať www. odkaz na stránku, odstráňte www. a odkaz na túto verziu namiesto toho (ktorá nebude fungovať). Nemyslím si teda, že existujú prípady, kedy niekto používa nahá doména, aby sa dostal na čokoľvek iné ako na domovskú stránku lokality. Prehliadam niečo?

February 9, 2018

V tomto prípade by som pravdepodobne napísal nejaký kód, ktorý by zvládol presmerovanie manuálne.

Pokiaľ ide o používateľskú skúsenosť, používateľ by radšej ísť na správnu polohu bez ohľadu na to, či umiestnil www. vpredu.

Pokiaľ ide o SEO, myslím, že by to okrajovo pomohlo vašej domovskej stránke, ale okrajovo poškodilo vaše podstránky.

Pravdepodobnosť, že to nie je dobré, pretože hovoríte vo vyhľadávačoch, a každý, kto navštívil stránku, ktorá nie je www, každá non-www stránka sa presunula na domovskú stránku, ktorá nie je pravda. Toto nemusí byť potrebné, pretože Blogger používa kanonické adresy URL, takže sa nebudete musieť obávať duplicitného obsahu potenciálne spôsobeného www.

Nemyslím si, že je to obrovský problém, ak väčšina odkazov na vašu stránku ukazuje na verziu www. Stojí za to, aby ste nastavili preferovanú doménu v Nástrojoch správcu webu Google .

Ak máte prístup k akémukoľvek skriptovaniu (napr. g. PHP) na vašom webe, môžete pridať skript na domovskú stránku, aby ste zvládli kohokoľvek presmerovaného z verzie bez www. Skontrolujte hlavičku REFERER a presmerujte na ekvivalentnú stránku vo verzii www.

Toto pomôže iba používateľom, nie vyhľadávačom, pretože vo všeobecnosti nesledujú viacnásobné presmerovania. Tiež je najlepšie použiť tu presmerovanie 302, pretože mať 301 z jedinej adresy URL (www. príklad. com) na rôzne adresy URL nebudú fungovať (prehliadače / SE budú cache presmerovania).

Použitie 301 presmerovaní z foo. com / bar. html www. foo. com / efektívne ruší akúkoľvek výhodu odkaz na foo. com / bar. html by vám dal. V ideálnom prípade by ste mali - ako už bolo uvedené vyššie - nájsť spôsob presmerovania na presnú stránku na www. foo. com / stránky s kódom alebo požiadajte svojho sysadmin / poskytovateľa o vytvorenie lepšieho. htaccess / presmerovanie pre používanie.

www. subdomény sú dobré, ak máte na mysli cookies, pretože potom môžete povedať, že zdroje. subdoménu a všetky súbory cookie z www. neprevedie, čím sa zníži režijné náklady a zlepší sa výkonnosť. To sa samozrejme vzťahuje na plne fúkané webové stránky, ktoré môžete aktívne manipulovať.

Tiež som si istý, čo @DisgruntledGoat a @sholsinger sa snažia povedať o 301 presmerovaní. 301 je permanentné presmerovanie a ak chcete, aby sa veci neustále držia, pretože používateľské prehliadače automaticky prejdú správnou verziou domény vždy, keď navštívia (s výnimkou prvýkrát).

A napokon, myslím, že hovoríte, že vaše odkazy sú pevne zakódované na doméne, prečo ich nerobíte relatívne: / Niečo. html , takže sú hostiteľské nezávislé. SEO nebude mať vplyv na to, ak sa o to obávate.

Existujú nejaké významné nevýhody prenosu nahá doména na www. domovská stránka vždy? - Semalt
Reply