Back to Question Center
0

Ako údaje o produkte ovplyvňujú SEO: Insight From Semalt

1 answers:

Pre každú e-commerce podnikanie, efektívna optimalizácia pre vyhľadávače je zvyčajne prospešnéfaktorom jeho úspechu. Mnohé stratégie SEO sa nezaoberajú kvalitou údajov o produktoch. Zameriavajú sa na také aspekty ako hľadanie kľúčových slov,spätné prepojenie, prítomnosť sociálnych médií a technické údaje webovej stránky. Avšak niektoré nepriame faktory môžu ovplyvniť vaše výsledky SEO taky.

Jack Miller, manažér úspešnej zákazníckej služby spoločnosti Semalt Digitálne služby vysvetľujú, ako údaje o produkte ovplyvňujú váš výkon - frezyderm moisturizing 24h cream 20 50ml liquor.

Údaje o produkte neovplyvňujú SEO priamo. Avšak všetko, čo ovplyvňuje vnútorné prepojenie,Webové adresy a obsah má potenciál ovplyvniť hodnotenie organického vyhľadávania. Pri vyplňovaní vašich webových stránok s údajmi, ako napríkladkategórie produktov, skupiny a obsah sa zobrazí pre každý produkt, ktorý pridávate do systému. Každá webová stránka má správu obsahusystém, ktorý spravuje tieto informácie zaškrtávacími políčkami vo svojej databáze. Všetky tieto polia a políčka majú vplyv na platnosťkaždého produktu a jeho informácií.

Údaje o produkte a interné prepojenie

SEO zahŕňa aspekty, ako je optimalizácia názvov produktov, adresy URL a popisy.Na druhej strane údaje o produkte ovplyvňujú spôsob zobrazenia informácií v databáze webových stránok. Ako je výrobok klasifikovaný, zoskupený a prepojenýa označenie má vplyv na jeho kontextovú relevanciu pre používateľa. Toto kritérium je jedným z faktorov, na ktoré sa algoritmus spoločnosti Google zameriavaanalýza systému na správu obsahu pre hodnotenie.

Napríklad cesta kliknutia kategórie môže byť - Target> košele> pánske košele>polovičný krk. Na tejto stránke si môžete kúpiť tričko s kompletným krkom, ktoré patrí do kategórie košele, rovnako ako kategória pánska košeľa. Tu je plnýkrk tričko patrí do sekcie košele, ale aj do polovice krku skupiny. Názov produktu je hlavička H2 a popisné prvkyv meta popisu.

Duplicitný obsah

Duplicitný obsah sa vyskytuje, keď vyhľadávací nástroj zaraďuje viaceré adresy URL na rovnakéstr. Napríklad duplicitné odkazy môžu byť riadené pomocou kanonických značiek. Duplicitný obsah môže byť škodlivý pre vaše SEO. Znižuje toautorita stránky, pretože návštevnosť sa zdieľa viacerými adresami URL, čo znemožňuje jej zaradenie.

Oprava duplicitného obsahu je však relatívne jednoduchá. Je potrebné nájsť všetkoadresy URL smerujúce k niektorým podobným produktom. Presmerovanie odkazov na požadovanú stránku vám môže pomôcť obnoviť jej autoritukonkrétnej webovej stránke. Napríklad prepísanie kódu alebo vloženie 301 kódov presmerovania môže vyriešiť tento problém a obnoviť spôsob, akým stránky stránok "radia.

Záver

SEO je dôležitá pre akékoľvek on-line podnikanie, akonáhle zabezpečí silnú online prítomnosť.Mnohé faktory môžu mať vplyv na výkonnosť webových stránok, pokiaľ ide o faktory hodnotenia. Medzi tieto faktory patria údaje o produktoch. V mnohýchprípady, digitálni obchodníci si neuvedomujú svoj význam v SEO a často ho nakoniec ignorujú. Ako je však uvedené vyššie, akýkoľvek faktor ovplyvňujúci adresy URLa relevantnosť obsahu má vplyv na to, ako spoločnosť Google zaradí miesto. Pomocou vyššie uvedených poznatkov je možné poukázať na faktory, ktoré budúovplyvňujú spôsob, akým webové stránky vykonávajú informácie o produktoch. Je tiež možné opraviť niektoré bežné chyby, ako napríklad chýbajúcekategórie alebo informácie o produkte.

November 23, 2017