Back to Question Center
0

Aký je rozdiel medzi WordPress.com a WordPress.org? - Semalt dáva odpoveď

1 answers:

Ak plánujete vyvíjať webové stránky, musíte vybrať platformu WordPress, aby ste ju postavili. Podľa odhadu WordPress prináša viac ako tridsať percent internetu a je jednou z najznámejších platforiem. Ponúka veľa tém, funkcií, možností a vecí na výber. Ale skôr než sa rozhodnete pre WordPress, musíte byť oboznámení s rozdielom wordpress - vape mod starter.com a wordpress.org. Julia Vashneva, manažér Senior Customer Semalt , poznamenal, že aj keď je tento rozdiel malý, mali by ste mať predstavu o tom, čo si vybrať a ako lepšie vybudovať miesto.

Pojmy a ciele

WordPress je meno, ktoré nepotrebuje úvod. Tento nástroj pomáha veľké množstvo webových stránok na veľkom počte serverov na internete. Namiesto priameho nahrávania súborov na servery na vytváranie webových stránok môžete použiť WordPress na vytváranie súborov backend a lepšie ich publikovať. Za týmto účelom budete musieť vytvárať, spravovať a upravovať všetky webové stránky a vytvárať kvalitný obsah, blogové príspevky a nahrávať veľa obrázkov. Wordpress je akýmsi systémom na správu obsahu webových jargónov. Tento open source systém poskytuje svojim používateľom množstvo možností a funkcií, z ktorých si môžete vybrať. Nástroj, známy ako WordPress.org, je miesto, kde môžete rýchlo uchopiť kópie softvéru a prácu, ktorú ste vykonali. Je to program s vlastným hostom a nie ste zadaný názov domény. Môžete vytvoriť čo najviac webových stránok na tejto platforme bez toho, aby ste potrebovali názov domény a samostatný server. Wordpress.com, na druhej strane, bol založený Mattom Mullenwegom a je majetkom spoločnosti Automattic. To je miesto, kde môžete mať samostatný názov domény a môžete vytvoriť vlastnú webovú stránku lepším spôsobom. WordPress.com je profesionálna služba, ktorá je vybavená množstvom funkcií. Môžete publikovať obsah a propagovať svoje stránky po zaplatení poplatku za doménu a webhostingovú spoločnosť.

Ceny

Rôzni ľudia výskum WordPress a hľadať spôsoby, ako nastaviť zadarmo webové stránky, a to je možné len v prípade, že máte wordpress.org. Ale ak používate wordpress.com, potom by ste museli zaplatiť poplatok za doménové meno a hosting. Niektoré spoločnosti však poskytujú svojim používateľom možnosť bezplatných subdomén, aj keď používajú wordpress.com.

WordPress.com je schopný pracovať na systéme platenej verzie a má veľa funkcií. Ak chcete vytvoriť profesionálnu webovú stránku, cena za rok je od 19 do 25 USD. Môžete inovovať svoje webové stránky wordpress.org a získať vlastné návrhy. Je k dispozícii veľký počet balíkov a ceny sa líšia od jednej hostiteľskej spoločnosti k druhej.

Návrhy a témy

Ak ste používali bezplatnú webovú stránku na wordpress.org, existuje šanca, že by ste mali obmedzený prístup k návrhom a témam. Ale ak používate webové stránky wordpress.com, potom môžete získať veľa vzorov a tém, z ktorých si môžete vybrať. Vaše webové stránky môžu byť postavené profesionálnejšie a úžasnejšie s wordpress.com a ponúkajú vám veľa dizajnérskych funkcií, ako aj webových písiem.

Funkcie a pluginy

Rovnako ako návrhy a témy, môžete získať veľa funkcií a pluginov na wordpress.org, zatiaľ čo wordpress.com ponúka oveľa viac funkcií a pluginy sú mimo vaše očakávania.

Akonáhle ste sa rozhodli vytvoriť webové stránky, váš posledný krok je hľadať spoľahlivú hostingovú spoločnosť a zaplatiť za webovú stránku wordpress.com.

November 24, 2017