Back to Question Center
0

Black Hat SEO taktiky, ktoré treba vyhnúť podľa Semalt

1 answers:

Hore vyhľadávač poradie často znamená zdravú návštevnosť vašich webových stránok. To je dôvod, prečo mnoho firiem podstatne investuje do marketingu vyhľadávačov. Keďže boj o najlepšie rebríčky vo výsledkoch vyhľadávačov zintenzívňuje, niektorí sa uchýlili k taktike Black Hat SEO.

Google zachytil mnoho nešikovných taktiek, ktoré obchodníci prijímajú, aby vyšli na rebríčku vyhľadávania. Aktualizoval svoje algoritmy na identifikáciu týchto trikov a sankcionovanie vinníkov tým, že znižoval ich hodnotenie vyhľadávačov alebo ich vylúčil - leasing computer companies.

Strata viditeľnosti na Google znamená nižšiu návštevnosť, čo vedie k nižším konverziám a poklesu vašej firmy. Obchodníci a digitálny marketing agentúry, ktoré nevedia o pravidlách spoločnosti Google, sa často dopúšťajú týchto zločinov, čo vedie k zhoršeniu rebríčkov vyhľadávačov.

Jack Miller, Semalt Senior Customer Success Manager, vám odporúča, aby ste sa vyhli nasledujúcim taktikám SEO čiernej čiapky:

  • Obsah Spinning
  • Náplň do kľúčových slov
  • Maskovanie
  • Spam s komentárom

Obsah spinning

Niektoré programy prepíšu články pomocou synoným a rôznych terminológií; to sa točí. Tieto programy používajú tezaurus na prideľovanie synoným a alternatívnych slov, aby sa kúsky vyzerali odlišne.

Spoločnosť Google našla spôsob, ako identifikovať spriadané články. U netrénovaných očí sa články môžu zdajú byť jedinečné, ale pre ľudské čitateľov sú často neprirodzené. Dávajte si pozor na on-line obchodníkov, ktorí tvrdia, že môžu zvýšiť váš vyhľadávač radov za málo a produkovať početné články. Niektoré z nich používajú rozprašovače výrobkov.

Náplň do kľúčových slov

Spoločnosť Google klasifikovala stránky podľa počtu zobrazení kľúčových slov. Čoskoro obchodníci boli vyčistenie kľúčových slov na celom svojom obsahu s malým ohľadom na čitateľov. Takže spoločnosť Google aktualizovala svoje algoritmy, aby zvážila ďalšie faktory, ako je čitateľnosť ľudí a informačnú hodnotu obsahu.

Hustota kľúčových slov od 5 do 10% môže v súčasnosti Google penalizovať váš obsah s nižším rebríčkom vyhľadávania. Kľúčové slová môžu zvýšiť poradie, ale spoločnosť Google sa pokúša porozumieť tomu, čo sa týka stránky alebo obsahu, aby sa kľúčové slová prirodzene zapadali do obsahu.

Komentár Spam

V snahe získať spätné odkazy, niektorí obchodníci sa uchýlia k komentovaniu blogov autorít a webových stránok. Keďže odkazy prispievajú k vyhľadávaniu vašich stránok, zdá sa to to skvelá stratégia. Odkazy z webových stránok autorít a blogov nesú veľa váhy pri zlepšovaní rebríčkov vyhľadávania.

Jedna taktika, ktorú marketingoví partneri vyhľadávačov zvládli, je odosielanie komentárov s odkazmi na iné webové stránky v sekciách komentárov. Stránky, ktoré pripomínate, si môžu tento odkaz všimnúť a nahlásiť ako spam spoločnosti Google. To je zlé pre hodnotenie.

Maskovanie

Toto je prípad, keď je obsah skrytý. Vyhľadávač pavúkov uvidí, že obsah je o téme, ako je astrológia. Keď používatelia hľadajú astrológiu, nájdu obsah medzi výsledkami pre astrológiu len aby si uvedomili, že je spokojný s najnovším filmom Star Wars.

Títo obchodníci to dosiahli tým, že pavúky vyhľadávačov majú odlišný obsah od ľudských čitateľov. To znamená, že ak sa zistí, vyhľadávajú prísne sankcie.

Záver

Čierne klobúky SEO taktiky sa darí, pretože ponúkajú niečo ako skratku k vysokému rebríčku vyhľadávačov, ale sú čoraz viac riskantné a úplne nestojí za to. Použite biele klobúk SEO taktiky, ktoré vyžadujú viac úsilia a času, ale plody sú sladké vysokej rebríčku vyhľadávania mínus hrozba sankcií.

November 24, 2017