Back to Question Center
0

Bots Attack. Ako ich odstrániť zo svojho webu - Semaltová prax

1 answers:

Ak trpíte škodlivým softvérom alebo podozrivými vírusmi, musí to byť bot a mali by ste sa ho zbaviť čo najskôr. Bots sú škodlivý softvér, ktorý môže vo veľkej miere ľahko infikovať počítačové systémy, pracovné stanice a mobilné zariadenia. Hackeri ich používajú na šírenie spamu, šírenie útokov na služby a vykonávanie rôznych zločinov na internete - gnstige baumwollstoffe meterware. V súčasnosti je pravdou povedať, že robotom sa venuje menšia pozornosť ako vírusy, rootkity a škodlivý softvér. Trendy sa však menia a výskumníci hlásia, že roboty sú rovnako nebezpečné ako vírusy a počítačový malware. Môžu zničiť vaše webové stránky a získať prístup k vašim systémom, zničiť reputáciu vašich stránok na internete. V tomto ohľade vám Julia Vashneva Senior (Senior Customer Success Manager), Semalt , vám ukáže, čo robiť v prípade, že roboty napadli vašu stránku.

Dávajte si pozor na vírusy a roboty

Je dôležité dávať pozor na vírusy a roboty. Niektoré z nich môžu infikovať platformy Windows, ako napríklad Roboty, Saboti, Agobots, Wootbots a Mobots. Niekoľko robotov môže ovplyvniť váš trojský softvér a automaticky sa nainštalovať do počítačových systémov. Vytvárajú veľa problémov, poskytujú spôsoby, ako zločinci môžu zničiť vaše údaje a ukradnúť vaše osobné informácie. Ak máte vo svojom zariadení veľké množstvo robotov, útočníci pravdepodobne prevezmú kontrolu nad vašim systémom a nemusí sa stať, že ich môžete zastaviť celým zariadením.

Rovnako ako rôzne formy vírusov a malware, roboty nie sú ľahko zistiť a môžu spôsobiť pre váš prístroj veľa problémov. Ak ich chcete odstrániť z počítačového systému, môžete postupovať podľa týchto štyroch jednoduchých krokov:

Používanie Správcu úloh systému Windows

Ak hľadáte konkrétnu sadu aplikácií, mali by ste zvážiť použitie Správcu úloh systému Windows. Ak nemáte k dispozícii dostatok zdrojov na nájdenie týchto aplikácií, budete požiadaní, aby ste ich nesťahovali z neznámych zdrojov, pretože by mohli hackeri infikovať počítačový systém týmto spôsobom.

Skenovanie systému

Druhým a jedným z najdôležitejších krokov je skenovanie počítačového systému. Musíte to urobiť, aby ste sa uistili, že vaše zariadenie zostane bez vírusov, škodlivého softvéru a robotov. Spúšťanie veľa antivírusových nástrojov nie je nevyhnutné. Namiesto toho by ste mali používať iba jeden výkonný softvér a odstrániť kódy správnymi nástrojmi.

Skenovanie otvorených portov

Musíte skenovať zraniteľnosti a otvoriť porty, aby ste zostali v bezpečí. Niektoré výkonné nástroje na skenovanie sú Nessus a QualysGuard, ktoré vám pomáhajú skenovať vaše otvorené aj zatvorené porty. Tiež by ste mali skenovať váš systém pre všetky typy vírusov a pravidelne vykonávať bezpečnostné skenovanie.

Posledný krok

Posledným a posledným krokom je testovanie infekcií botov. Môžete to urobiť sledovaním kvality návštevnosti vášho zariadenia. Mali by ste si nainštalovať príslušný softvér a pokúsiť sa získať prístup k informačnej tabuľke služby Google Analytics, aby ste skontrolovali, či ste začali prijímať kvalitné prístupy, alebo nie.

Toto sú niektoré vznikajúce a nádherné metodiky, s ktorými sa môžete držať, aby sa zbavili robotov a vírusových infekcií.

November 24, 2017