Back to Question Center
0

Chcete odstrániť nevyžiadaný spam zo služby Google Analytics? - Semalt Expert Advice

1 answers:

Posielanie spamu sa v súčasnosti stalo hlavným problémom. Počas niekoľkých mesiacov napadol veľký počet webových stránok a spôsobil problémy rôznym správcom webu. Preto je dôležité, aby sme sa všetci vyhnuli a implementovali metódy na zaobchádzanie a identifikáciu sprostredkovania sprostredkovania tak, aby nám Google a ďalšie vyhľadávače pomohli zlepšiť pozíciu našich webových stránok.

Nie je ľahké zbaviť sa spamového sprostredkovania, pretože veľa ľudí hľadá magické riešenia. Artem Abgarian, riaditeľ Senior Customer Success Semalt tu ubezpečuje, že neexistuje žiadna mágia a museli by ste ručne a pomaly odstrániť spam zo sprostredkovania zo služby Google Analytics.

Spoločnosť Google uznala spamový odkaz ako jeden z hlavných problémov. Bohužiaľ, doteraz nebolo poskytnuté žiadne riešenie, takže majitelia webových stránok nechávajú, aby to všetko šli.

Čo je najviac frustrujúce je to, že takmer všetky stránky trpia sprostredkovaním spamu v jednom alebo inom. Služba Google Analytics nám ponúka pomocné fórum, na ktorom môžeme uverejňovať sťažnosti týkajúce sa problému, ale existujú zriedkavé šance na to, že dostaneme určité riešenia na mieste. Obchodníci a správcovia webu sa obávajú, pretože neexistujú žiadne spôsoby, ako odstrániť sprostredkovanie sprostredkovania. Našťastie existuje niekoľko preventívnych opatrení, ktoré si v prehľadoch služby Google Analytics možno vynechať, zastaviť a minimalizovať spamový odkaz.

Blokovať známe roboty a pavúky

Pred niekoľkými rokmi spoločnosť Google ohlásila novú funkciu na zablokovanie všetkých známych pavúkov a robotov. Ak ich vylúčite zo svojich prehľadov služby Google Analytics, môžete zlepšiť kvalitu návštevnosti. Vďaka tejto možnosti môžu webmasteri úplne alebo čiastočne zbaviť anorganických zdrojov návštevnosti. Ak chcete túto možnosť aktivovať, mali by ste vylúčiť a zablokovať adresy IP, ktoré by ste považovali za falošné. Jednou z najväčších zistení tejto techniky je, že nikdy nemôžete získať predstavu o tom, koľko robotov a pavúkov prichádzajú doteraz vaše webové stránky.

Spam Block Referral via .htaccess

Blokovanie spamu sprostredkovania prostredníctvom súborov .htaccess je možné. Ak na vašom webe používate Apache, nebude trvať veľa času na zabránenie spamu sprostredkovania predtým, ako vás vymaže a váš účet Google Analytics. Mali by ste zablokovať sprostredkovanie sprostredkovania z tohto konkrétneho súboru a spracovať ho ako bežný súbor na zlepšenie kvality vašej stránky.

Obmedzte odporúčania Ghost

Musíte obmedziť sprostredkovanie duchov, ak trpíte veľkým počtom falošných hier. Odkazy na ducha môžu poškodiť poradie vašich stránok vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja. Príčinou problémov je sledovanie ich špecifických kódov v účte Google Analytics bez vášho povolenia.

Zablokovanie falošných sprostredkovaní a dodatočných prehľadávačov

V účte Google Analytics môžete jednoducho zablokovať falošné sprostredkovania a nepoddajné prehľadávače. Ak chcete urobiť tak, musíte vytvoriť filtre pre domény alebo subdomény, ktoré boli zasiahnuté spamom sprostredkovania. Bohužiaľ, v službe Google Analytics existuje obmedzenie o tom, koľko filtrov môžete vytvoriť na jednu doménu. Veľké množstvo filtrov sa nikdy nedá vytvoriť, takže ich budete musieť vytvoriť vo viacerých účtoch. V prípade zavedenej webovej stránky môže byť prebiehajúci proces, ale nie je trvalý proces, ak je vaša stránka relatívne nová Source .

November 24, 2017
November 24, 2017