Back to Question Center
0

Čo je Black Hat SEO? - SEO Základy od Semalt

1 answers:

Vo svete SEO (Search Engine Optimization) odborníci varujú pred rizikami Black Hat SEO postupov. Ale čo je Black Hat SEO? Odkazuje na postupy SEO, ktoré sú v rozpore s Pravidlami pre správcov webu spoločnosti Google. Ako vyhľadávač spoločnosť Google zriadila smernice pre správcov webových stránok pre povolenú SEO a čo nemožno akceptovať v kontexte SEO. Google používa svoj vyhľadávací nástroj na vytvorenie akýchkoľvek pravidiel, ktoré považuje za užitočné, a porušenie uvedených pokynov spôsobuje odstránenie stránky zo stránky Google. Následne každý SEO expert môže ovplyvniť výsledky vyhľadávačov, čo nie je zlý postup. Spoločnosť Google sa snaží nájsť ľubovoľnú lokalitu a presne určiť jej obsah, alebo o čom sa to týka - precio de bol 365. Napriek tomu je podnikanie spoločnosti Google určovať najrelevantnejšie webové stránky na vyhľadávanie.

Jack Miller, manažér Senior Customer Success vysvetľuje, že ak vývojár má stránky o tropických kvety, spoločnosť Google podporuje optimalizáciu takýchto stránok pomocou kľúčových slov súvisiacich s tropickými kvetmi.

Black Hat SEO postupy

Zvyčajne praktiky Black Hat SEO zahŕňajú spätné odkazy alebo taktiky, ktoré majú trik vyhľadávačov, ako je Google, aby sa domnievali, že lokalita sa niečo líši od toho, čo je v skutočnosti. Nasledujú príklady Black Hat SEO:

  • Nákup spätných odkazov alebo inak ponúkať peňažnú platbu za spätné odkazy (vrátane poskytovania zliav na odkazy).
  • Link pyramids - budovanie mnohých odkazov na poskytovanie spätných odkazov na niektoré ďalšie webové stránky.
  • Vloženie skrytého textu na webovú stránku, ktorá obsahuje extrémne malé texty obsahujúce kľúčové slová, neviditeľné slová a text podobnej farby ako pozadie.
  • Vytváranie stránok dverí. Tieto odkazy odkazujú na prilákanie vyhľadávačov pred presmerovaním používateľov na iné webové stránky.
  • Používanie serverov proxy alebo vytvorenie desiatok adries IP na vytvorenie webovej stránky sa objavuje ako mnoho webových stránok na účely získania spätných odkazov.
  • Kopírovanie obsahu z iných webových stránok, aby sa vytvorila ilúzia, že stránky majú veľa aktualizácií a obsahu.

Nebezpečenstvo Black Hat SEO

Existujú dve riziká zapojenia sa do praxe Black Hat SEO. V prvom rade spoločnosť Google pracuje na algoritme vyhľadávania na odstránenie praktických postupov Black Hat SEO. Odborníci tvrdia, že spoločnosť Google už dosiahla úspech v tomto záväzku. Preto stránky Black Hat SEO riskujú stratu poradia.

Druhé a posledné nebezpečenstvo má malú možnosť, ale vážnejšie nebezpečenstvo. Keď spoločnosť Google zriadi stránky, ktoré využívajú Black Hat SEO, môžu rozhodnúť o radikálnom znížení poradia stránky alebo úplne vyradenie takýchto webových stránok. Delistovaná webová stránka sa v rebríčkoch Google nikdy nezobrazí.

Výhody praktik SEO White Hat

Stránky môžu stavať na autoritu a silu tým, že investujú čas do taktiky White Hat SEO, ktoré sú prijateľné vo všetkých vyhľadávačoch. Stránka sa zvýši na rebríčku pomaly, ale zachová si získané rankins.gs. Stránky SEO by tiež vychádzali z predchádzajúcich postupov SEO, namiesto toho, aby začali znovu vždy. Nakoniec môže stránka dosiahnuť vrchol ekologických výsledkov vyhľadávania a zamerať pozornosť na údržbu SEO. Navyše udržanie najvyššieho poradia (dosiahnuté oprávnene) je ďaleko ľahká práca ako dosiahnutie poradia na prvom mieste.

November 24, 2017