Back to Question Center
0

Semalt: Ako Google vie, kedy (a prečo) prestať indexovať vaše webové stránky?

1 answers:

Google pavúky sú rovnako dôležité ako samotná kampaň SEO pri marketingu webových stránok. Prehliadajú webové stránky a indexujú obsah zo všetkých stránok, ktoré nájdu. Vykonáva tiež opätovné indexovanie na aktualizovaných stránkach webu - chile tours and travel. Robí to pravidelne na základe niekoľkých faktorov. Zahŕňajú okrem iného hodnotenie PageRank, obmedzenia indexového prehľadávania a odkazy na stránke. Počet prípadov, keď Google pavúky prehľadávajú stránky, bude závisieť od jedného alebo viacerých z týchto faktorov.

Webová lokalita by mala byť ľahko sprievodná návštevníkmi, ako aj pavúky Google prechádzať. To je dôvod, prečo mať webové stránky priateľské na prehľadávanie je ďalšou výhodou v kampani SEO. V opačnom prípade spoločnosť Google nebude môcť získať prístup k obsahu, a tým znižuje hodnotenie stránky na stránke s hodnotením vyhľadávača .

Ross Barber, manažér úspešnej zákazníckej služby Semalt , definuje, že dva z najdôležitejších indexovacích faktorov, na ktoré spolieha spoločnosť Google pri ovplyvňovaní jej rozhodnutia spomaliť alebo zastaviť prehľadávanie vašich stránok, sú čas pripojenia a HTTP stavový kód. Ostatné zahŕňajú príkaz odmietnuť, značky "žiadne sledovanie" a súbor robots.txt.

Pripojenie kódov času a HTTP

Faktor času pripojenia sa vzťahuje na čas, ktorý Google prechádza bot, aby sa dostal na server a webové stránky. Rýchlosť je veľmi cenená spoločnosťou Google, pretože je veľmi indikátorom dobrej používateľskej skúsenosti. Ak webová stránka nie je optimalizovaná rýchlosťou, web bude potom zle zoradený. Google pavúky sa pokúsia dostať na webovú lokalitu a ak je čas potrebný na vytvorenie spojenia dlhší, späť sa prehrávajú a prehľadávajú menej často. Okrem toho, ak spoločnosť Google stlačí indexovanie webových stránok s aktuálnou rýchlosťou, mohlo by to prerušiť používateľskú skúsenosť, pretože by mohlo výrazne spomaliť server.

Druhým indexačným faktorom sú kódy stavu HTTP, ktoré odkazujú na to, ako dobre odpovedá server na požiadavku na indexové prehľadávanie stránok. Ak sa stavové kódy nachádzajú v rozmedzí 5xx, potom sa spoločnosť Google rozhodne zastaviť alebo oddialiť rýchlosť, ktorou prechádzajú bežné stránky. Všetko v rade 5xx je indikátor možných problémov so serverom a odpovedanie na žiadosť môže byť problematické. Kvôli riziku spôsobenia ďalších problémov sa roboty spoločnosti Google vzdajú stranou a vykonávajú indexovanie, keď je server dostupnejší.

Kedy obnoví spoločnosť Google prehľadávanie stránok?

Spoločnosť Google verí v poskytovanie najlepších skúseností používateľom a zaradí stránky, ktoré optimalizujú svoje prvky SEO na dosiahnutie týchto cieľov. Ak však webová stránka momentálne vykazuje uvedené problémy, príkaz jej Googlebotu skúsiť neskôr prehľadávať. Ak problémy pretrvávajú, majiteľ príde o skvelú príležitosť, aby spoločnosť Google prešla svojim obsahom a priradila mu hodenú hodnosť vo výsledkoch vyhľadávania. Okrem týchto problémov aj akékoľvek známky nevyžiadanej pošty zabránia zobrazovaniu stránky vo výsledkoch vyhľadávania.

Rovnako ako všetky ostatné algoritmy, ktoré spoločnosť Google používa, sú jej pavúky tiež automatické. Sú vyvinuté na vyhľadávanie, prehľadávanie a indexovanie obsahu na základe určitých parametrov. Ak lokalita nie je v súlade s určitými osvedčenými postupmi, indexovanie sa nestane. Existuje veľa ďalších faktorov, ale vždy nezabudnite venovať pozornosť času pripojenia a kódov stavu HTTP na vašom webe.

November 24, 2017