Back to Question Center
0

Semalt Digital Expert vysvetľuje, čo 404 chyby znamenajú pre SEO

1 answers:

Čo spôsobuje 404 chyby, ktoré neboli nájdené? Bude to biť môj rebríček?Tieto otázky pretrvávajú v mysli manažérov značiek, keď prídu chyby "404 nenájdené".

Keď vaša stránka vráti chyby 404, narušenia sú hroziacena UX (používateľská skúsenosť). Zakaždým, keď sa návštevník dostane chyby 404, je nútený opätovne posúdiť a odvrátiť, čoznamená opustenie vašej stránky. V prípade manažérov značiek alebo digitálnych obchodníkov spôsobujú chyby panika, keď sa dostanú na miestonástroje pre správcov webu. Aby sa predišlo týmto problémom, Michael Brown, manažér úspešného riadenia zákazníkov spoločnosti Semalt Digitálne služby,komplexne preskúmať, čo 404 chýb znamená pre vaše SEO a ako odstrániť ich nežiaduci vplyv.

Ako nájsť 404 chyby?

Využite nástroje Google pre správcov webu

Jedná sa o jednu z najlepších metódzisťovanie chýb priamo od spoločnosti Google. Stačí sa prihlásiť do nástrojov správcu webu, prejsť na indexové prehľadávanie a kliknúťChyby indexového prehľadávania. Všetky chýbajúce adresy URL sa zobrazia v sekcii Not Found. Môžete dokonca skontrolovať grafchýb v čase pre lepšiu analýzu.

Vyhľadávače zlomených spojov

Dnes existuje veľa rozšírení prehliadača a dokonca aj zadarmowebové stránky ako Validator.w3org a Kontrola odkazov. Tie ľahko identifikujú nefunkčné odkazy na vašich webových stránkach.

Použitie Screaming Frog SEO Spider

Podobne ako s nástrojmi pre správcov webu, SEO Spider vám pomôže vidieť všetky 404 nenájdené chyby.Prevezmite aplikáciu. Nainštalujte SEO Spider a zadajte svoje webové stránky a potom kliknite na položku Prehľadávanie. V Statusu sa objavia chyby 404Karta Kód..Túto správu môžete exportovať aj ako súbor .csv.

Aké 404 chyby znamenajú pre SEO a prečo potrebujete konať rýchlo?

Spoločnosť Google oceňuje, že 404 nenájdené chyby sú niekedy nevyhnutné.Preto vaše webové stránky nebudú de-indexované alebo penalizované. Avšak preto, že hlavné zameranie spoločnosti Google prináša kvalitu,vaša SEO pravdepodobne trpí veľa. Keď robotníci Google indexovo prehľadajú interné odkazy vašej stránky, budete označený ako strananemá záujem o lepšie používateľské skúsenosti. Spoločnosť Google v priebehu času prestane prehľadávať vaše stránky a návštevnosť klesne drasticky.

Obchodníci by sa mali viac obávať reakcieskôr ako robotov Google. Pre vašich návštevníkov nezáleží na príčine chyby vôbec, čo ich zaujímazískava požadovaný obsah. Väčšina návštevníkov zvyčajne odíde na inú webovú stránku, nasleduje súťažiaci alebo vystupuje. totoznamená stratu návštevnosti, pretože klient nemôže urobiť ďalší krok smerom ku konverzii. V dôsledku toho je vždy obozretnéz vás identifikovať chyby čo najskôr a rýchlo ich opraviť.

Ako opraviť 404 nenájdené chyby?

Keď sa vyskytnú 404 chyby, je potrebné uľahčiť klientom návrat k toku.

Použite 301 trvalých presmerovaní

Ak bola konkrétna stránka odstránená alebo presunutá,301 presmerovaní pomáhajú prepojiť stránku s novým. 301 presmerovania sú dobré, pretože nestrácajú autoritu stránky z predchádzajúcej stránky.

Použitie súboru Robots.txt

Súbor robots.txt sa používa na to, aby robotom Google povedal tokonkrétne stránky boli odstránené a nemáte v úmysle ich indexové prehľadávanie. Je to skvelý spôsob, ako riešiť chybu 404, keď veľastránok bolo odstránených.

Oprava chybných hlásení na vašich stránkach

Ak používate Nástroje správcu webu, môžete ich ľahko identifikovaťstránky s nefunkčnými odkazmi. Skúste tieto stránky starostlivo a zistite, či je odkaz nesprávne napísaný a okamžite ich opravte Source .

November 22, 2017