Back to Question Center
0

Semalt Expert definuje dôvod, prečo sa nepoužívať zoznam vylúčených odporúčaní na zachovanie nevypnutého spamu

1 answers:

Mnohí ľudia sa v službe Google Analytics pokúsia zbaviť spamového sprostredkovania. Dôvodom je, že vedie k skresleným výkazom, ktoré môžu zmeniť spôsob, akým majitelia webových stránok rozhodujú o svojich marketingových kampaniach. Zoznam vylúčených odporúčaní je jedným zo spôsobov, ako to urobiť. Avšak, rovnako ako je to dobre zamýšľané, odborníci sa domnievajú, že to je strašný nápad. Rovnako ako ľudia naďalej tvrdia, aký veľký zlý nápad by to mohlo byť, nikto nikdy nevyužil príležitosť vysvetliť dôvod, prečo - blu book on boats.

Jason Adler, manažér úspešnej zákazníckej služby Semalt Digital Services, sa o to pokúsi vysvetliť.

Existuje veľa článkov o tom, ako by človek mal ísť o odstránení spamu sprostredkovania. Budeme sa však sústrediť iba na to, prečo by sa zoznam nevylučujúcich odporúčaní mal používať. Spoločnosť Google si vyhradzuje použitie tohto zoznamu na vylúčenie akejkoľvek prevádzky vychádzajúcej z nákupných vozíkov tretích strán. Týmto spôsobom služba Google Analytics zabraňuje odpočítavaniu zákazníkov v nových reláciách prostredníctvom odkazov a vrátených nákupov. Stane sa to vtedy, keď klient odhlási stránku tretej strany a neskôr sa vráti na stránku s potvrdením objednávky.

Jednoduchá definícia poskytovaná spoločnosťou Google môže spôsobiť mylné predstavy pre verejnosť. Fráza, ktorá uvádza, že keď vylúčite zdroj sprostredkovania, celá návštevnosť, ktorá prichádza z tejto zakázanej domény, nespúšťa novú reláciu..

Preto sa ľudia budú domnievať, že toto vylúčenie znamená, že služba Google Analytics neobsahuje návštevu zo správy. Obvykle to nie je prípad. Čo sa deje, je to, že sa spoločnosť Google pokúsi pripojiť aktuálnu návštevu s pôvodnou návštevou webových stránok. Okrem toho zabraňuje rozpoznaniu akýchkoľvek informácií o sprostredkovaní. Napriek tomu existuje zjavná návšteva, len že nemá žiadny zdroj.

Tu je dôkaz toho, čo to znamená:

Jedna stránka stackoverflow.com má odkaz na stránky, ktoré vlastní. Ak osoba, ktorá navštívila stránku "osamelá", klikne na odkaz alebo doménu, zobrazí sa ako odkaz zo stránky StackOverflow v službe Google Analytics.

V prehľade pracovnej plochy sa zistí, že na webe je jeden aktívny používateľ, ktorý cituje StackOverview v hornej sociálnej sieti. Teraz, ak sa človek rozhodne pridať novú doménu do zoznamu vylúčených odkazov a klikne na rovnaký odkaz, ale z iného prehliadača, služba Google Analytics zaznamená túto návštevu. Najčastejšie zoznam vylúčení zachováva všetky domény zaradené do zoznamu. Podľa služby Google Analytics prístup v novom prehliadači spúšťa novú reláciu, pričom akciu považuje za nového používateľa. Analýza preto považuje to za priamu návštevu, pretože neobsahuje žiadne informácie o postúpení.

Ak je do zoznamu vylúčených odkazov zahrnutých príliš veľa nevyžiadaných odkazov a domén, môžu spolupracovať s vlastníkom webových stránok a obrátiť sa na riadenie návštevnosti. Z tohto dôvodu sa dokončí cieľ odstránenia spamu zo sprostredkovania zo správy služby Google Analytics a na mieste sa vyskytne alternatíva priamej návštevnosti. V obidvoch prípadoch zostanú metriky webových stránok.

Záver

Ak sa sprostredkovanie nevyžiadanej pošty stáva hrozbou, zvážte nepoužívanie zoznamu vylúčených z odporúčaní na ich odstránenie.

November 28, 2017