Back to Question Center
0

Semalt Expert načrtáva rozdiel medzi 301 presmerovaním a 302 presmerovaním

1 answers:

Či sa webové servery zobrazujú na rôznych webových stránkach alebo sú kódy stavu napísané a generované pre rôzne služby, jedným z najčastejších problémov je kód 200. To znamená, že stránka alebo váš webový zdroj je presmerovaný na niečo hlúpe a môžu byť hackeri ochotní preniknúť do vášho webu a napadnúť váš systém. Ďalším spoločným stavovým kódom je 301, zatiaľ čo sú teraz vidieť aj 302 a 404 - софа продажа отечественные. Je zrejmé, že musíte hľadať nejaké tipy, ako sa im vyhnúť. Keď sú vaše webové stránky presmerované pomocou presmerovaní na úrovni servera, môžete začať zobrazovať kód 300.

301 je permanentné presmerovanie, zatiaľ čo 302 je dočasné presmerovanie, čo znamená, že sa môžete zbaviť 302, ak sa postaráte o niekoľko vecí, ktoré tu stanovuje manažér úspešného riadenia Semalt Michael Brown.

Kedy a ako používať presmerovanie 301 ?

Presmerovanie 301 je vždy trvalé a to sme vám už predtým povedali. Informuje vyhľadávač , že stránka bola presunutá, odstránená alebo odstránená, pravdepodobne kvôli niektorým problémom s návrhom alebo kvalitou obsahu. Tento kód môže zmeniť celú štruktúru a význam vašich stránok, čo zničí jeho povesť v očiach vyhľadávačov. Mnohí ľudia trpia touto chybou a mali by používať technológie SEO s bielym klobúkom, aby zabránili jej príchodu do veľkej miery.

Je poľutovaniahodné, že rôzne webové stránky firmy nie sú schopné pomôcť zbaviť sa 301 presmerovaní. Namiesto toho používajú metaznačky a presmerujú 302 serverov, aby udržali stránky svojich zákazníkov v bezpečí. Dovoľte mi, aby som vám povedal, že je to nebezpečná prax a vyhľadávače nebudú schvaľovať žiadne stratégie presmerovania.

Z SEO hľadiska, 301 presmerovania nemôže získať vaše stránky popularitu a viditeľnosť ste mohli očakávať na internete. A ak sa tomuto problému nedozviete a nevyriešite ho čo najskôr, možno budete musieť zmeniť názov vašej domény a preniesť vaše články z jednej webovej stránky do druhej. Verte mi, mohlo by to byť hektický proces a môže viesť k tomu, že stratíte pozície vášho webu vo výsledkoch vyhľadávača.

Prečo by ste mali používať 302 presmerovanie ?

Jedným z hlavných dôvodov pre použitie presmerovania 302 je udržať zlú adresu URL stále indexované vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja. Napríklad, ak ste vytvorili webové stránky pre dospelých a chcete svoju domovskú stránku nasmerovať na inú adresu URL, môžete použiť toto presmerovanie 302 s množstvom parametrov a údajov relácie. Keď vyhľadávače vyzdvihujú vašu domovskú adresu URL, nemali by ste sa obávať, pretože nebudú rozpoznávať svoje stránky a obsah napísaný vo vnútri. Môžu definovať vaše stránky ako bezpečné. Inými slovami, môžeme povedať, že chcete, aby vyhľadávacie nástroje indexovali vašu stránku ako xyz.com namiesto abc.com a to je možné len s 302 presmerovaním.

Počas používania presmerovania 302 by ste nemali posielať návštevníkov na neznáme alebo podozrivé webové stránky. Tiež je dôležité, aby ste neustále presmerovali svojich divákov na rovnaké stránky, pretože by mohli byť unavení, zavrieť okná a zablokovať vaše stránky na celý život.

November 24, 2017