Back to Question Center
0

Semalt Expert: Prečo zostať mimo Black Hat SEO?

1 answers:

Je zámerom každej osoby, ktorá vlastní alebo vytvára webové stránky, aby slúžila účelu. Získanie penalizácie uznaným vyhľadávačom s nie je jedným z nich. SEO má dobrú aj tmavú stránku. Spomedzi dobrých postupov SEO, ktoré dodržiavajú pravidlá, je vytvorenie relevantného a ľahko vyhľadateľného obsahu, ktorý spĺňa potreby cieľového publika.

Temná stránka SEO zahŕňa metódy lepšie známe ako "čierny klobúk" - kangertech t3s battery. Zahŕňajú všetky neetické aktivity, ktoré pomáhajú zaradiť webové stránky na vysokej úrovni do skupiny SERP. Ľudia, ktorí sa zaoberajú technikou čierneho klobúka, sa zvyčajne pokúšajú znížiť rohy, aby získali značnú návštevnosť bez práce.

Igor Gamanenko, špičkový špecialista z Semalt Digital Services, ich charakterizuje takto:

  • Dodržiavajú pravidlá a predpisy pre vyhľadávače
  • Zlá skúsenosť používateľov
  • Neetická prezentácia obsahu vizuálnymi aj nevizuálnymi spôsobmi

Spočiatku väčšina z toho, čo sa teraz považuje za čierny klobúk, sa považuje za legitímne spôsoby, ako dostať návštevnosť a zaradiť sa do zoznamu SERP. Až kým komunita SEO nezistil, že ich pokračujúce používanie ohrozuje webové stránky a značky. Zhoršila celkovú kvalitu stránky, ako aj jej relevantnosť na stránke s výsledkami vyhľadávania. Výhody používania čiernych klobúkov sú krátkodobé a poskytujú obmedzené zisky. Navyše, ak sa zistí, že majiteľ lokality používa takéto techniky, vyhľadávače majú tendenciu penalizovať stránku alebo ju vylúčiť z výsledkov vyhľadávačov (čo je zriedkavé). Sankcie majú negatívny vplyv na návštevnosť vyhľadávania, ako aj na hodnotenie. Stratégie čiernych klobúkov ponúkajú krátkozraké riešenie problému, ktorý v súčasnosti čelí všetci podnikatelia, a to nepretržitej náležitosti pre svojich zákazníkov do budúcnosti.

Odborníci na SEO odporúčajú, aby sa pri prevádzke na lokalite nepoužívalo žiadne z nasledujúcich metód:

Kľúčové slovo plnky

Zahŕňa zahrnutie čo najväčšieho počtu kľúčových kľúčových slov do obsahu webových stránok s cieľom zvýšiť viditeľnosť a šancu na zobrazenie vo výsledkoch vyhľadávania pre niekoľko dopytov. Keď to robí, spôsobuje, že je obsah neprirodzený a keď to vyhľadávač nájde, penalizuje stránku, pretože podkopáva cieľ vyhľadávania vyhľadávačov.

Neviditeľný text

Technika zahŕňa vloženie série kľúčových slov na bielom pozadí, ktoré znemožňujú návštevníkom. Čierny klobúk však vie, že pavúky prehľadávajúce stránky nájdu a indexujú ich, a preto sa doména zobrazí na stránke s výsledkami vyhľadávania. Používatelia sú presmerovaní na stránku len preto, aby našli irelevantný obsah a tým aj zlé skúsenosti.

Stránky dverí

Jedná sa o falošnú vstupnú stránku s, ktorá prezentuje prehľadávače pavúkov a používateľov s úplne iným obsahom a adresami URL. Sú to pokusy manipulovať s vyhľadávacím nástrojom, aby sa stránky zoradili vyššie.

Čierne klobúkové stratégie, hoci neetické, sú veľmi lákavé a sú veľmi pochopiteľné, pretože majú krátkodobé výsledky. Ak sa však naša webová stránka zistí, stratí viac v jej rebríčku, alebo ešte horšie, je zakázané zo strany SERP.

November 24, 2017