Back to Question Center
0

Semalt Expert ubezpečuje, že potrebujete integrovať AMP spoločnosti Google do marketingovej stratégie - tu je prečo

1 answers:

Zrýchlené mobilné stránky (AMP) je open source projekt Google, ktorý predpokladá vytvorenie obsahu optimalizovaného pre mobilné zariadenia. Vydavatelia sú hlavnými príjemcami tohto projektu, pretože v podstate sa zameriavajú na zvýšenie rýchlosti nakladania stránok v mobilných zariadeniach. Je univerzálna pravda, že rýchlosť nakladania je integrálnym poradcom pre vyhľadávače a v súčasnosti je nevyhnutnou obavou v oblasti online marketingu.

Ivan Konovalov, manažér úspechu zákazníka Semalt , vysvetľuje, aký vplyv má Google AMP na marketing online.

Stránky, ktoré sú podporované systémom AMP, majú dve výhody pre SEO - servidor mysql remoto gratis.

Po prvé, spoločnosť AMP priamo ovplyvňuje jeden z najdôležitejších faktorov používaných spoločnosťou Google: obsah optimalizovaný pre mobilné zariadenia. V skutočnosti existujú špekulácie, že AMP by sa mohol vyvinúť do poradia, ale to ešte treba vidieť.

Ignorovanie mobilných zariadení je smrteľný krok dnes, pretože väčšina návštevníkov vašich webových stránok používa mobilné zariadenia viac ako používa desktopy. Ale môžete tvrdiť, že AMP nie je jediný spôsob, ako optimalizovať obsah mobilného telefónu. Pamätajte však, že nepoužívanie AMP dáva vašim konkurentom, ktorí používajú AMP, nohu.

Po druhé, na stránkach s výsledkami vyhľadávacích nástrojov (SERP) dostanete označenie označené ako "rýchle". Keď čitateľ vykoná vyhľadávanie na čokoľvek, Google vytiahne kolotoč smerom k vrcholu SERP. Tento karusel obsahuje obsah zo stránok podporujúcich technológiu AMP. Čitateľ potom môže ľahko kliknúť na niektorý z článkov.

To sa premieta do zvýšených zobrazení stránok, väčších zobrazení reklamy a zdieľania a nakoniec zlepšuje vzťah čitateľa / vydavateľa. Zvýšený pohľad na kolotoč má pri online marketingu nasledujúce účinky:

  • Vyššia miera prekliknutia:

Obsah, ktorý sa zobrazuje v kolotoče, má oveľa vyššiu viditeľnosť a pravdepodobnosť, že čitateľ klikne na webové stránky. To znamená, že polovica bitky o získanie návštevníkov vašich stránok je už vyhraná.

  • Zvýšená autorita značky:

Čitatelia sú ohromení obsahom obsiahnutým v kolotoče, pretože si myslia, že je to vysoko kvalitné (prečo by inak Google umiestnil na vrchole svojej stránky)?

Vyššia miera prekliknutia a zvýšená autorita značky spôsobujú vyššiu mieru prekliknutia reklamy. Vzhľadom na to, že stránka so serverom AMP má viac zobrazení a zdá sa, že je dôveryhodnejšia ako stránka bez funkcie AMP, čitatelia pravdepodobnejšie kliknú na reklamy.

  • Vylepšená používateľská skúsenosť:

Skúsenosť používateľov má významný vplyv na úspech alebo neúspech online marketingového úsilia. Ľudia, ktorí surfujú na internete pomocou svojich mobilných zariadení, sa nepáčia stránky, ktoré sa načítavajú pomaly, alebo ich údaje znejú. Výskum ukázal, že väčšina návštevníkov nebude čakať viac ako pár sekúnd na načítanie stránky.

AMP znižuje dobu načítania na menej ako pol sekundy, čo je štyrikrát rýchlejšia ako rýchlosť zaťaženia iného ako AMP. Umožňuje tiež používateľom zobraziť obsah bez toho, aby museli navštíviť stránku (prostredníctvom karuselu). Používateľ navštevuje iba skutočné stránky, ak sa mu páči to, čo sa zobrazuje v kolotoče. To umožňuje užívateľovi uložiť mobilné dáta a životnosť batérie.

Samozrejme, AMP nie je bez negatívnych vplyvov na on-line marketing. Nepracuje pre webové stránky, ktoré nie sú vydavateľmi. Taktiež je potrebná CMS, ktorá podporuje AMP, čo môže znamenať zvýšenie rozpočtu. Napokon, v súčasnosti nie sú v obsahu AMP žiadne formuláre, čo znamená, že nemôžete vytvárať potenciálnych zákazníkov prostredníctvom odberov. Tento problém je možné vyriešiť prostredníctvom inovácie, ktorá umožňuje vydavateľom používať formuláre vo svojom obsahu optimalizovanom pomocou technológie AMP, čo môže spoločnosť Google pracovať.

AMP je v dnešnej dobe pomerne citlivým vplyvom na on-line marketing a zdá sa, že získa každú úsvitu trakcie. Je múdrejšie zvážiť, ako ho integrovať do stratégie, skôr než ľutovať neskôr, že ho nepoužívate, kým všetci konkurenti to urobili.

November 22, 2017