Back to Question Center
0

Semalt Expert vedia, ako odstrániť sprostredkovanie spamu z nepríjemných domén

1 answers:

Sprostredkovanie spamu bolo okolo mesiacov a zničilo veľké množstvo webových stránok. Nedávno ste skontrolovali účet Google Analytics a našli ste tu niečo zvláštne? V posledných mesiacoch Darodar, iLoveVitaly a Blackhatworth poškodili veľa webových stránok. Ich sprostredkovanie návštevnosti je vždy falošné a neúplné. Dnes vám povieme niekoľko spôsobov, ako zablokovať sprostredkovanie sprostredkovania v službe Google Analytics a Darodar. Sprostredkovanie spamu bolo okolo mesiacov a museli ste o ňom veľa počuť na internete. Ak chcete byť úprimní, je to trik, aby sa vaša stránka dostala do falošnej prevádzky a zničila jej pozíciu v výsledkoch vyhľadávača .

Blokovanie spamu sprostredkovania Analytics je povinné. Preto by ste mali nasledovať tieto jednoduché, ale úžasné kroky, ktoré stanovil Artem Abgarian, vedúci profesionál z Semalt .

# Krok 1: Zozbierajte zoznam subdoménov a domény spamu

Prvým krokom je zostavenie zoznamu domén s nevyžiadanou poštou a subdomén. Mali by ste vytvoriť zoznam domén, ktoré vám posielajú falošné odporúčané prístupy. Pokúste sa, aby ste pomenovali všetky domény, ktoré sú obeťou tohto problému. Akonáhle to urobíte, môžete ľahko zablokovať svoje adresy IP a upraviť štatistiky služby Google Analytics.

# Krok 2: Bez robotov

Je dôležité vylúčiť všetkých robotov pri príprave zoznamu nevyžiadanej pošty. Nie je nič zmätené, pretože roboty sú odlišné veci a sprostredkovanie spamu je niečo iné. Vo svojom účte Google Analytics by ste mali vybrať možnosť Zobrazenia na vylúčenie robotov zo zoznamu. Ďalej musíte prejsť nadol a uistiť sa, že ste vylúčili všetkých dobrých robotov z tohto zoznamu.

# Krok 3: Vytvoriť kópie zobrazenia

Dovoľte mi, aby som vám povedal, že tento krok je nepovinný. Znamená to, že to môžete urobiť alebo nie, a to závisí od vašich požiadaviek a pochopenia spamu sprostredkovania. Ak chcete vytvoriť zobrazenia kópií, mali by ste vo svojom účte Google Analytics vytvoriť filtre a ich viacnásobné kópie. Vyberte domény a subdomény, ktoré dostávajú falošné zobrazenia, a vytvorte viac kópií pre všetky tieto domény.

# Krok 4: Vytvorte filtre na blokovanie odkazovaných domén

Je ľahké vytvoriť filtre na blokovanie sprostredkovaných domén. Ak máte viacero domén a chcete vytvoriť niekoľko filtrov, táto voľba je pre vás to pravé. Nie je možné vytvoriť samostatné filtre pre všetky subdomény. Prejdite do sekcie Všetky filtre a pomenujte tieto filtre. Vyberte možnosť Typy filtrov a vylúčte roboty a stále vytvárajte rôzne filtre pre rôzne domény.

# Krok 5: Počkajte, kým sa potvrdí, že návštevnosť sprostredkovania je zablokovaná

Po vykonaní vyššie uvedených krokov by ste mali počkať nejaký čas na potvrdenie zablokovania sprostredkovania sprostredkovania alebo nie. V štatistikách služby Google Analytics budete môcť vidieť zlepšenie. Akonáhle budú vytvorené filtre, automaticky sa odstráni spam zo sprostredkovania.

Záverečné myšlienky

Pred ukončením tejto témy sme predložili zoznam domén s nevyžiadanou poštou, aby sme mali predstavu, že by ste mali ostať na míle vzdialený od stránok blackhatworth.com, econom.com, darodar.com, ilovevitaly.com, bestwebsiteawards.com. Ak vaša webová stránka zobrazuje 100% mieru odchodov, môžete zmeniť nastavenia v účte Google Analytics Source .

November 24, 2017