Back to Question Center
0

Semalt odhaľuje sprievodcu odstránením falošného prevádzky z vašich stránok

1 answers:

Spam odosielania odkazov je produktom spamu, ktorý priamo odosiela falošnú návštevnosť do služby Google Analytics, a preto sa zobrazuje v generovaných dopravných hláseniach. Vykonajte kroky na odstránenie nevyžiadanej pošty, ak ich nájdete v prehľadoch GA, aby ste dosiahli presné štatistiky pre danú lokalitu.

Artem Abgarian, vedúci úspešného oddelenia zákazníkov Semalt Digital Services, zdieľa tu niekoľko praktických otázok v tomto ohľade - trade in laptop.

Čo je Bot

Boti sú programy vyvinuté na vykonávanie úloh opakovane rýchlo a presne. Bots boli pôvodne určené na indexovanie stránok na internete vyhľadávačmi . Ľudia so škodlivým úmyslom prijali používanie robotov v priebehu rokov, aby im pomohli vytvárať podvody s kliknutiami, prenášali obsah stránky, šírili škodlivý softvér, zhromažďovali e-mailové adresy a nadhodnocovali návštevnosť stránok.

Bezpečné a škodlivé boty

Príkladom dobrého botu je Googlebot, ktorý prehľadáva a indexuje stránky pre používateľov. Vyhľadávací roboty nespúšťajú JavaScript (väčšina z nich). Tí, ktorí ju používajú, sa však nachádzajú v správach GA, ktoré by mohli poškodiť zobrazenie metrík. Ak nespúšťajú JavaScript, potom nemá vplyv na prehľady, ale napriek tomu sa zobrazuje na protokoloch serverov. Môžu však mať vplyv na rýchlosť načítania, pretože využívajú zdroje servera. Bezpečné roboty dodržiavajú smernice obsiahnuté v súbore robots.txt. Škodlivé roboty na druhej strane implementujú rôzne stratégie na prekonanie týchto pokynov .

Spam Bots

Ich prvoradým cieľom je navštíviť čo najviac webových stránok a zasielanie nevyžiadanej pošty s hlavičkami odkazov na tváre, aby sa zabránilo ich zisteniu. Falošná hlavička odkazovača obsahuje odkaz na presmerovanie stránky, ktorú chce propagovať. Žiadosti HTTP z takého botu sa objavia v protokoloch serverov a indexujú ho spoločnosť Google. Pôsobí ako spätný odkaz na lokalitu, keď sa objaví v protokole servera. Spoločnosť Google vykonala zmeny svojich algoritmov, aby nezaznamenala údaje z protokolov serverov, čím by zabránila úsiliu vývojárov spambotov. Spúšťače spamu v rámci jazyka JavaScript môžu prekonávať filtre GA, čo je dôvod, prečo sa v prehľadoch premietajú.

Robotickými sieťami

Botnety obsahujú niekoľko infikovaných počítačov na vytvorenie siete ovládanej spamom. Používa rôzne IP adresy na útok na jednu webovú stránku. Čím je botnet väčší, tým je úspešnosť infiltrácie vyššia. Doprava z botnetu sa objavuje ako priama návštevnosť, pretože pochádza z iného počítača, čo je ťažšie odhaliť. Blokovanie jedného by nemalo veľký vplyv, ako by na ňom nastúpil iný.

Veľmi škodlivé spamové boty

Ich primárnym účelom je získať počítač, ktorý by bol súčasťou botnetu tým, že ho napadne malware. Počítač sa potom používa na distribúciu rovnakého škodlivého softvéru iným počítačom. Zablokovanie siete botnet môže zabrániť prichádzajúcej návštevnosti od skutočných návštevníkov. Podozrivé presmerovania zo správy o sprostredkovaní návštevnosti vedú väčšinou k týmto malware-infikujúcim webovým stránkam. Vyhýbajte sa kliknutiu na takéto odkazy, pokiaľ nie je nainštalovaný účinný anti-malware softvér alebo samostatný počítač.

Smart Spam Bots

Tieto webové stránky odosielajú návštevnosť do služby Google Analytics pomocou kódu sledovania spolu s ID stránok. Zahŕňajú aj niektoré falošné sprostredkovateľov v dopravnej správe, čo môže byť nepravdepodobné. Ich aktivity sa nikdy neobjavujú v protokoloch serverov a nie je možné ich zablokovať, pretože odosielajú údaje priamo do analytického nástroja. Ľudia, ktorí nepoužívajú správcov značiek Google, majú na svojom webe kód sledovania GA, ktorý funguje ako identifikátor webového vlastníctva. Správca značiek Google je v tomto prípade účinným nástrojom na odstránenie spamu odkazov. Spambots väčšinou zaútočia na miesta, ktoré sa nachádzajú v zdrojovom kóde alebo na miestach s obmedzenými bezpečnostnými opatreniami.

Zisťovanie zdrojov spamu

Prejdite do prehľadov návštevnosti Google a použite miery odchodov ako prvok triedenia v zostupnom poradí. Tí, ktorí majú 100% alebo 0% mieru odchodov, by mali byť podozrivé na spamovanie. Prípadne existuje vyčerpávajúci zoznam už vytvorených odosielateľov spamu, s ktorými môžete porovnať, bez toho, aby ste museli robiť manuálne analýzy. Ďalším krokom je ich zablokovanie.

Uistite sa, že ste na grafe zostavy vytvorili notáciu vysvetľujúcu, kde v tom čase došlo k výbuchu.

1. Použite prepisovací stroj pre súbor .htaccess a použite funkciu Spambot Spamot, ak chcete odstrániť nevyžiadanú poštu spätnou väzbou. Ak máte istotu o adrese IP, ktorú spambot používa, vložte ho do kódu a odmietnite prístup. Táto schopnosť môže byť použitá na blokovanie rozsahov adresy IP. Vykonajte to len vtedy, ak ste si istí, že spambot používa niekoľko adries IP na vykonanie jedinej akcie. Tiež zabrániť používateľom, o ktorých je známe, že používajú spambots.

2. Funkcia filtrovania Bot: začiarknite políčko, ktoré vyzve na vylúčenie známych robotov a pavúkov.

3. Monitorovanie denníkov servera: pravidelne sa vyhýbajte robotom. Použite bránu firewall na ochranu počítača pred virtuálnym priestorom filtrovaním webových zdrojov zo spamov.

4. Správca systému by mal byť schopný poskytovať odbornú pomoc.

5. Kód ItSAlive pomáha udržať metriky od spoločnosti Google a Yandex od rušenia spambotmi.

6. Prehliadač Google Chrome dokáže detekovať škodlivý softvér a je vhodný na prehliadanie, ak nie je nainštalovaný žiadny firewall.

7. Upozornenia používateľa sú personalizované upozornenia od spoločnosti Google, ktoré informujú, keď nastane neočakávaný nárast návštevnosti.

8. Filtre Google Analytics. Vytvorte nové filtre v sekcii zobrazenia na karte Správca v službe GA.

November 24, 2017