Back to Question Center
0

Semalt poskytuje podrobné pokyny o tom, ako odstrániť spam Google Analytics

1 answers:

V službe Google Analytics sa objavuje všeobecné znepokojenie nad dopravným spamom. V nasledujúcom článku sa Max Bell, manažér úspechu zákazníka SEMALT pokúša zistiť, v čom spočíva dopravný spam, čo to znamená pre vašu stránku a akcie, ktoré môže podniknúť na vyriešenie problému.

Spam Google Analytics

V sekcii "Odporúčania" a "Zobrazenie stránky" v službe Google Analytics sa zobrazí spamový odkaz. Závisí to od typu spamu smerovaného na vaše stránky. Nepredstavujú skutočné návštevy ľudí a je ľahké odhaliť niektoré z nich, pretože používajú podozrivé adresy URL - registrar mi dominio google apps. Spam, ktorý sa objaví vo vašej analytike, bude mať jednu z týchto dvoch foriem:

    Protokol merania je medzera vo funkciách služby Google Analytics, ktorá umožňuje vývojárom zachytiť aktivitu používateľa offline alebo v nových prostrediach. Vývojári môžu preto priamo posielať informácie GA bez toho, aby museli navštíviť stránku. Nie je možné zablokovať sprostredkovateľov duchov pomocou súboru .htaccess, pretože fyzicky nemajú prístup na lokalitu. Súbor .htaccess je metóda používaná na odstránenie konkrétnych domén, ktoré sa používajú na návštevu lokality. Lepší spôsob, ako odstrániť sprostredkovateľov duchov, je ich filtrovať v službe Google Analytics, aby odrážali údaje z platných názvov hostiteľov.
  • Spam pre sprostredkovanie crawlera Je to väčšinou práca robotov, ktorí navštívia stránku, porušujú pravidlá nastavené v súbore robots.txt a ako výsledok návštevnosti sa dostanú do prehľadov Google Analytics. Títo robotníci navštívia lokalitu opakovane v krátkom rozpätí, čo v dôsledku toho vedie k nerealistickým vrcholom a údolom v premávke. Pri tomto type nevyžiadanej pošty môžete použiť súbor .htaccess na blokovanie špecifických domén bots. Prípadne môžete použiť filtrovanú metódu, aby ste vylúčili určité zdroje odporúčaní od zobrazenia v prehľadoch GA.

Čo je to v tomto smere?

Bod, že roboty navštevujú stránky opakovane, je zobraziť v správach GA. Ich hlavným cieľom je, aby sa ich domény zobrazovali v zozname odkazov. Keď sa tieto odkazy objavia v správe, vyvolávajú zvedavosť majiteľa a chcú vidieť, prečo prinášajú toľko návštevnosti. Ihneď kliknete na odkaz, ktorý zaznamenáte ako návštevník na svojich stránkach. Odborníci radia majiteľom webových stránok, aby neklikali na neznáme odkazy, pretože môžu pôsobiť aj ako mediátori počítačových vírusov.

Nežiaduce účinky spamovej prevádzky na lokalite

Spam návštevnosť nemá toľko negatívneho vplyvu na lokalitu.Pre sprostredkovanie Ghostu, nikdy sa nedostanú na webovú stránku, takže roboty budú tam na chvíľu, ale hlboké dôsledky sú na štatistiky prehľadov Spamový prenos zamaskuje pohľad obchodníka na špecifické aspekty lokality, ako sú trendy návštevníkov v súvislosti s kvalitou obsahu, s tým, ako s ním komunikujú, najlepšími spôsobmi ich zapojenia .

Spamová návštevnosť ovplyvní aj mieru odchodov, pretože vrátia 100% mieru odchodov, čo vyzerá vyššia, než by mohla byť v skutočnosti. Napriek tomu nebude mať vplyv na vaše celkové hodnotenie na stránke s výsledkami vyhľadávania, pretože spoločnosť Google nezohľadňuje žiadnu z podrobností služby Google Analytics, pretože určuje poradie.

Existujú nejaké prínosy na webe zo spamovej prevádzky?

Neexistuje žiadny prínos, že spamový prenos prináša webovú stránku alebo službu Analytics vo všeobecnosti, pokiaľ si neprajete vidieť prehnané zvýšenie počtu zobrazení stránky.

Zbavenie spamovej prevádzky

Začnite tým, že v službe Google Analytics vytvoríte nové zobrazenie, aby ste sa uistili, že nefiltrujete skutočnú návštevnosť. Vždy majte originálny pohľad, aby ste slúžili ako zdroj nespracovaných údajov, ako aj zálohu v prípade, že sa niečo pokazí. Kliknite na kartu "Zobraziť" v časti Admin v profile. Zobrazí sa rozbaľovacia ponuka a "Vytvoriť zobrazenie". Pridajte webové stránky, vhodné časové pásmo a dokončite vytvorenie nového zobrazenia. Kliknutím na "Domov" vyberte zobrazenie, ktoré chcete použiť filter.

Ďalším krokom je určenie, ktoré názvy hostiteľov sú platné a tie, ktoré nie sú. Môžete to urobiť výberom zo zoznamu, ku ktorému máte prístup z pôvodného zobrazenia. Postupujte podľa poradia (Publikum> Technológia> Sieť> Názov hostiteľa).

Teraz je čas vytvoriť nový filter pre odporúčania Ghost. Vyberte novo vytvorené zobrazenie a zvoľte "Filtre", kde sa zobrazí výzva na pridanie nového. Zadajte nový názov filtra a ubezpečte sa, že je "Vlastné". Začiarknite políčko "Zahrnúť" av rozbaľovacej ponuke v poli "Filter" vyberte možnosť "Názov hostiteľa". Vložte všetky vaše platné meno hostiteľa do vzoru filtrov oddelené znakom | bez priestoru. * Pred doménou by malo pomôcť zachytiť akékoľvek subdomény v nej. Kliknite na tlačidlo Uložiť a ukončiť.

Pre dopyty v rámci prehľadávača vytvorte vlastný filter a vyberte možnosť Vylúčiť. Zvoľte "Zdroj kampane" v poli "Filter Field". "Vzor filtra" by mal obsahovať zoznam identifikovaných domén s nevyžiadanou poštou.

Nakoniec je potrebné odstrániť návštevnosť z dobrých robotov, ako je napríklad bot Google, pretože jej aktivity na webe sa môžu zobrazovať aj v návštevnosti služby Analytics. V novom vytvorenom zobrazení vyberte nastavenia, v ktorých je v dolnej časti možnosť filtrovať všetky známe roboty a pavúky. Začiarknite políčko a vy ste sa rozhodli ísť.

November 24, 2017