Back to Question Center
0

Semalt predstavuje Facebook vírus, ktorého sa musíte báť

1 answers:

Ak ste omylom dostali správu z MySpace alebo Facebook o tom, že váš účet je vystavený vírusom, môže to byť Facebook, ktorý prišiel prostredníctvom e-mailov, ktoré vám boli odoslané prostredníctvom priateľa. Takíto falošní priatelia pozývajú ľudí na sociálne médiá a požiadajú ich, aby si pozreli svoje konkrétne videá alebo obrázky. Jason Adler Semalt Customer Success Manager, varuje, že akonáhle kliknete na ich URL, váš počítač bude pravdepodobne infikovaný Facebook.

Čo je vírus Facebook?

Po zobrazení podozrivých videí prenikne vírus Facebook počítačové zariadenie prostredníctvom prehrávača Flash. Neskôr vírus napadne rôzne súbory počítačového systému a transformuje sa na nebezpečný červ, po ktorom nasleduje príchod botnetov.

Tento sieťový červ zaútočí na platformy Mac OS X, Linux a Microsoft Windows vo veľkom počte. Jeho hlavnými cieľmi sú používatelia Skype, Yahoo Messenger, MySpace a Facebook, ale vírus niekedy napadne webové stránky a e-maily, ktoré patria Yahoo Mail, AOL Mail a Gmail.

Ak obdržíte podozrivý e-mail, na ktorom sa zobrazí výzva na zobrazenie konkrétneho videa a o odosielateľovi nič neviete, ste požiadaní, aby ste tento e-mail ihneď odstráni a bezplatne neklikali na jeho odkazy. Odborníci z oblasti technológie tvrdia, že vírus Facebook infikoval doteraz stovky až tisíce počítačových zariadení. Zobrazuje sa vo forme falošných vyskakovacích okien a využíva zabudované programy na napadnutie vašich zariadení.

Podľa McAfee Security vírusy Facebook vyzývajú k stiahnutiu produktov do vášho počítačového systému a snažia sa Vás niektorými spôsobmi prilákať. Názov služby je Správca účtov zabezpečenia, ktorý sa načíta na vašom zariadení a ukradne citlivé informácie, únosy vašich hesiel a používateľského mena webových stránok.

Vyhnite sa tomuto neporiadku

Je dôležité zabrániť tomuto neporiadku, a to je možné len vtedy, keď zostanete ďaleko od podozrivých e-mailov a ich príloh. Nikdy by ste nemali kliknúť na videá, ktoré posielajú do vašej schránky niektorí priatelia z Facebooku. Koeficiálne útoky sa vyskytujú hlavne vo forme e-mailov s názvom "mali by ste sa držať odo mňa", "čo to sakra je," a tak ďalej. Je dôležité zatvoriť okno alebo odstrániť tie podozrivé e-maily, pretože nemajú nič spoločné s realitou. Ak dostanete takýto e-mail, je to jasný signál, že zombie napadol váš počítač alebo profil sociálnych médií.

Dodržujte zásady spoločnosti Facebook

Facebook príspevky desiatky tipov a inštrukcií o tom, ako sa zbaviť vírusov Facebook. Napriek inštalácii antivírusových programov musíte zmeniť nastavenia sociálnych médií. Je dôležité zakryť svoje ID na Facebooku a nechať ho vyhľadávať pomocou vyhľadávačov .

Podľa odhadu tento vírus infikoval zatiaľ viac ako 110 miliónov účtov Facebooku a stránka sociálnych médií vyhrala súdny proces vo výške 870 dolárov voči ľuďom, ktorí boli obvinení z útokov na účty používateľov a vytvárania neporiadku na internete. Tento vírus napadol početné používateľské účty tým, že prenikol do svojich e-mailov a profilov sociálnych médií. Dokáže dokonca ovládať vaše výsledky vyhľadávača a nasmeruje vás na kontaminované miesta Source .

November 24, 2017