Back to Question Center
0

Semalt predstavuje Facebook vírus, ktorého sa musíte báť

1 answers:

Ak ste omylom dostali správu z MySpace alebo Facebook o tom, že váš účet je vystavený vírusom, môže to byť Facebook, ktorý prišiel prostredníctvom e-mailov, ktoré vám boli odoslané prostredníctvom priateľa. Takíto falošní priatelia pozývajú ľudí na sociálne médiá a požiadajú ich, aby si pozreli svoje konkrétne videá alebo obrázky. Jason Adler Semalt Customer Success Manager, varuje, že akonáhle kliknete na ich URL, váš počítač bude pravdepodobne infikovaný Facebook - mesh x1 ka1.

Čo je vírus Facebook?

Po zobrazení podozrivých videí prenikne vírus Facebook počítačové zariadenie prostredníctvom prehrávača Flash. Neskôr vírus napadne rôzne súbory počítačového systému a transformuje sa na nebezpečný červ, po ktorom nasleduje príchod botnetov.

Tento sieťový červ zaútočí na platformy Mac OS X, Linux a Microsoft Windows vo veľkom počte. Jeho hlavnými cieľmi sú používatelia Skype, Yahoo Messenger, MySpace a Facebook, ale vírus niekedy napadne webové stránky a e-maily, ktoré patria Yahoo Mail, AOL Mail a Gmail.

Ak obdržíte podozrivý e-mail, na ktorom sa zobrazí výzva na zobrazenie konkrétneho videa a o odosielateľovi nič neviete, ste požiadaní, aby ste tento e-mail ihneď odstráni a bezplatne neklikali na jeho odkazy. Odborníci z oblasti technológie tvrdia, že vírus Facebook infikoval doteraz stovky až tisíce počítačových zariadení. Zobrazuje sa vo forme falošných vyskakovacích okien a využíva zabudované programy na napadnutie vašich zariadení.

Podľa McAfee Security vírusy Facebook vyzývajú k stiahnutiu produktov do vášho počítačového systému a snažia sa Vás niektorými spôsobmi prilákať. Názov služby je Správca účtov zabezpečenia, ktorý sa načíta na vašom zariadení a ukradne citlivé informácie, únosy vašich hesiel a používateľského mena webových stránok.

Vyhnite sa tomuto neporiadku

Je dôležité zabrániť tomuto neporiadku, a to je možné len vtedy, keď zostanete ďaleko od podozrivých e-mailov a ich príloh. Nikdy by ste nemali kliknúť na videá, ktoré posielajú do vašej schránky niektorí priatelia z Facebooku. Koeficiálne útoky sa vyskytujú hlavne vo forme e-mailov s názvom "mali by ste sa držať odo mňa", "čo to sakra je," a tak ďalej. Je dôležité zatvoriť okno alebo odstrániť tie podozrivé e-maily, pretože nemajú nič spoločné s realitou. Ak dostanete takýto e-mail, je to jasný signál, že zombie napadol váš počítač alebo profil sociálnych médií.

Dodržujte zásady spoločnosti Facebook

Facebook príspevky desiatky tipov a inštrukcií o tom, ako sa zbaviť vírusov Facebook. Napriek inštalácii antivírusových programov musíte zmeniť nastavenia sociálnych médií. Je dôležité zakryť svoje ID na Facebooku a nechať ho vyhľadávať pomocou vyhľadávačov .

Podľa odhadu tento vírus infikoval zatiaľ viac ako 110 miliónov účtov Facebooku a stránka sociálnych médií vyhrala súdny proces vo výške 870 dolárov voči ľuďom, ktorí boli obvinení z útokov na účty používateľov a vytvárania neporiadku na internete. Tento vírus napadol početné používateľské účty tým, že prenikol do svojich e-mailov a profilov sociálnych médií. Dokáže dokonca ovládať vaše výsledky vyhľadávača a nasmeruje vás na kontaminované miesta.

November 24, 2017