Back to Question Center
0

Semalt vás vyzýva, aby ste zostali ostražití. Armády počítačov zombie idú na ofenzívu!

1 answers:

Frank Abagnale, Semalt Customer Success Manager, hovorí, že v modernom svete napadajú zombie armády nielen obrazovky, ale aj internet. Invalidujú internet vo forme botnetov. Podľa internetových špecialistov botnet označuje armádu počítačov, ktoré sú infikované podobným škodlivým softvérom. Bot pasca má diaľkové ovládanie takýchto počítačov, ktoré im umožňujú ovládať zombie a botnety bez vedomia obete.

Okrem toho môžu herci robotov zasielať pokyny v rámci počítačových sietí. Pokyny sú zamerané na zbieranie bankových poverení, čísla kreditných kariet, útokov na stránky, na reklamné podvody a na šírenie škodlivého softvéru alebo spamu - plastica colorati. Botnety prišli v súdnom senáte v Senáte začiatkom tohto mesiaca s Jamesom Comeyom, riaditeľom FBI. Predtým senátorka Sheldon Whitehouse porovnávala botnety s burinami, ktoré robia "zlo" a požiadala režiséra, aby vyhodnotil jednu z najväčších pohrom, s ktorými sa človek môže stretnúť s použitím internetu. Comey poznamenal, že neexistuje "dobrý botnet". Ďalej vysvetlil, že armáda zombie má zlé úmysly.

Botnety sú už viac ako desať rokov a teraz sa stali najobľúbenejšou taktikou, ktorú používajú hackeri na rýchle peniaze a únosy. Podľa odvetvia internetového zabezpečenia botnety v priebehu času priniesli odhadované straty vo výške viac ako 110 miliárd dolárov. Ďalej približne 500 miliónov počítačov padne každoročne za obete útokov na botnetové útoky, čo znamená približne 18 obetí za sekundu.

Odborníci uvádzajú ako prvý botnet, ktorý bol uvoľnený v roku 1998. Aj keď tento červ nakazil stovky počítačov na ARPAnet, predchodcu moderného internetu, nebol to skutočne botnet, ako je definovaný v dnešnom kontexte. Robert Morris Jr., ktorý vytvoril Morrisovu červec, nekontroloval infikované počítače a nikdy nezískal žiadne peniaze z operácií.

Botnety sú v súčasnosti dobre usporiadané zločinecké podniky, ktoré sa často skladajú z miliónov infikovaných počítačov, ktoré môžu priniesť botom alebo ich klientom miliardy dolárov. V roku 2007 FBI začala zákrok proti botnetám prostredníctvom operácie nazývanej Bot Roast. Džentlmen s názvom John Schiefer bol obžalovaný a odsúdený v trestnom prípade botnet, ktorý vyplynul z procesu. On bol stíhaný pod odposluch akt skôr ako zneužitie počítača a podvodné postavy, právne predpisy používané na popravu hackerov. John mal botnet malware napadol 250,000 počítačov, a to bolo použité v sifonovanie PayPal poverenia od obetí.

V roku 2014 iná operácia spoločnosti Microsoft nefungovala veľmi dobre. Softvérový gigant získal súdny príkaz na ovládnutie takmer dvoch desiatok domén, ktoré použili Jenxcus a Bladabindi. Spoločnosť Microsoft nedokázala odoslať príkazy na infikované počítače namiesto zadržaných podozrivých domén, a preto zakázala príkazy botnet. V tomto procese výrobca softvéru zadržal mnoho legitímnych domén, čím zničil adresy stránok miliónov svojich klientov.

Spoločnosť uznala svoju chybu a obrátila svoje opatrenia na obnovenie služieb pre zákazníkov. Tento krok však ukázal, ako masívne zákroky proti botnetám môžu spôsobiť neúmyselné následky. Napriek tomu, že niektoré operácie na boj proti robotom boli úspešné, stále nedochádza k zániku botnetovej apokalypsy. Je to spôsobené vysokou mierou, ktorou zombie infikujú stroje.

November 24, 2017