Back to Question Center
0

Semalt: Vylúčenie spamu sprostredkovania Ghost zo služby Google Analytics

1 answers:

Služba Google Analytics je bezplatným a spoľahlivým nástrojom, ktorý môžu používatelia webových stránok použiť na získavanie údajov o návštevnosti a na vytváranie prehľadov z nich s veľkou efektívnosťou. V priebehu rokov od roku 2005, kedy spoločnosť Google získala softvér Urchin, sa stala výkonným nástrojmi na analýzu webu . Správcovia webu ju používajú na sledovanie svojich online kampaní, určenie miery konverzie, implementáciu opatrení na optimalizáciu webových stránok a priebežnú správu o činnostiach elektronického obchodu - laptop rental prices. Napriek tomu prítomnosť sprostredkovania sprostredkovania môže rýchlo podkopať presnosť týchto hromadných údajov.

Artem Abgarian, vedúci manažmentu úspechu zákazníka Semalt , tu definuje niektoré spôsoby a metódy na odstránenie spamu sprostredkovania zo služby Google Analytics.

Toto nie sú roboty, ktoré hľadáte

Sprostredkovanie spamu je technika, ktorú používajú ľudia, ktorí sa snažia získať bezplatné spätné odkazy na svoje stránky. Prevádzka z týchto zdrojov je tiež známa ako "sprostredkovanie duchov", pretože za návštevami nie sú žiadni skutoční ľudia. Sprostredkovanie spamu má tendenciu nafúknuť súčasnú organickú štatistiku návštevnosti, čo má negatívny vplyv na mieru konverzie a angažovanosti stránok.

Čo sa stane, je to, že domény sprostredkovania duchov sa zobrazujú v prehľade návštevnosti služby Google Analytics, ale nikto ich navštívil na webe. Spambots sú za odstránením kódu sledovania Google Analytics. Potom ich použijú na odosielanie návštev priamo na nástroj na analýzu. Stručne povedané, obísť sprostredkovanie duchov. Je ľahké odhaliť a odstrániť spamové domény sprostredkovania, pretože majú nadmernú a neprirodzenú návštevnosť a návštevy relácií.

Sprostredkovanie nevyžiadanej pošty má jeden cieľ, ktorý je prínosom pre spamera. Myšlienkou je, aby sa majiteľ webových stránok napálil tým, že dúfajú, že ich zvedavosť vedie odkiaľ pochádza veľká časť návštevnosti, dostane ich kliknutím na ich adresu URL. Po kliknutí na adresu URL uvedenej v prehľade GA sa presmeruje späť na jej web a zaznamená ako organická návštevnosť zo svojej strany.

V súčasnosti existujú tvrdenia, že spoločnosť Google pracuje na trvalom riešení na riešenie spamu sprostredkovania. Medzitým existujú opatrenia, ktoré sa majú zaviesť v rámci služby Google Analytics, aby sa minimalizovala ich prevalencia v prehľadoch GA. Najužitočnejšou z nich je vstavané filtre, ktoré má služba Google Analytics. Nemusia nevyhnutne odstrániť sprostredkovanie sprostredkovania, ale dávajú používateľovi šancu získať presnejší obraz o výkonnosti svojich stránok. Sú to len filtre na úrovni zobrazenia. Vyberte Filtre z sekcie Admin v časti GA a "Vytvoriť nový filter". Akonáhle tu vyberiete dva plány akčných možností:

# 1 Zničte čokoľvek s viac ako 15 symbolmi

Používa regulárny výraz na odmietnutie všetkých domén s 15 alebo viac znakmi. Nesmie odstrániť sprostredkovanie doporučení celkom, ale slúži ako dobré miesto na začatie. Dajte novým filtrom názov ako "ghostbuster" a vytvorte si preddefinovaný typ filtra. Vyberte možnosť vylúčiť a do vzoru filtra vložte položku ". {15,} | \ s [^ \ s] * \ s | \. |, | \! | \". Uložte filter.

# 2 Odstrániť špecifické domény

Zahŕňa vytváranie vlastných filtrov na odstránenie konkrétnych odkazov, ktoré môžu byť veľmi nudné, ak sú viaceré. Avšak, nakoniec, bude to užitočné. Jedinou nevýhodou je identifikácia spamových domén. Vložte filter nový názov ako ghostbuster (zdroj kampane). Ide o preddefinovaný typ a potom vyberie možnosť "Vylúčiť". Zadajte podozrivé domény do poľa filtra oddelené znakom "\" a uložte ho.

November 24, 2017