Back to Question Center
0

Semalt vysvetľuje, prečo by ste mali optimalizovať fotografie pre SEO

1 answers:

Optimalizácia obrazu je neoddeliteľnou súčasťou celkovej situácie na miestestratégiu, takže by ste mali brať image SEO optimalizácia vážne, najmä ak vizuálny obsah je jadrom vašej marketingovej kampane.To je dôvod, prečo stavitelia webových stránok, ako napríklad WordPress, ponúkajú automatické formátovanie obrázkov ako neoddeliteľnú súčasť ich optimalizácie na mieste.

Optimalizácia obrazu by mala zahŕňať obrázky na vašich webových stránkachvrátane záhlavia, obrázkov a vstavaných obrázkov. Manažér úspešných zákazníkov spoločnosti Semál , Igor Gamanenko vysvetľuje, prečo obrazoptimalizácia je dôležitá pre vašu výkonnosť.

Vyhľadávanie obrázkov

Keď optimalizujete obrázky so správnym formátovaníma frázovanie, budú sa zobrazovať na súvisiace vyhľadávanie obrázkov vo vyhľadávači. Ak sú vaše obrázky uvedené na obrázkoch Googlevyhľadávania, získate viac návštevnosti a zlepšíte viditeľnosť značky. Keď optimalizujete všetky svoje obrázky a vytvoríte vysokú kvalituobsah, uvidíte výrazný nárast dopravy.

Rýchlosť lokality

Ak na svoje webové stránky načítate obrázky vo vysokom rozlíšení,bude to pomaly a používatelia budú musieť čakať, kým sa dostanú k hlavnému obsahu vašich stránok. Nízka rýchlosť stránky znamená zlé užívateľské skúsenosti pre vašenávštevníkov, najmä ak prehliadač používateľa preberá súbory obrázkov.

Problémy pri načítaní

Problémy s načítaním obrázkov sú bežné aj v prípade problémunemá nič spoločné s vaším serverom. V takomto prípade návštevník stránky prečíta článok, ale neuvidí žiadne obrázky, len prázdnemiesta, kde by mali byť fotografie. Keď optimalizujete svoje fotografie tým, že im pridáte iný text, návštevníci vašich stránok sa nemusia zobraziťale dokáže prečítať, čo predstavuje fotografia po výskyte problému s načítaním obrázka.

Ako optimalizovať fotografie svojich stránok

Kompresia

Kompresia obrázkov zlepšuje rýchlosť načítaniavašich webových stránok. Vzhľadom na to, že väčšina vašich návštevníkov pristupuje k vašim stránkam v mobilných zariadeniach, nie je potrebné načítavať obrázky s vysokým rozlíšenímobrázky s hmotnosťou megabajtov. Mali by ste znížiť veľkosť vašich fotografií pri zachovaní slušnej kvality. Formátujte aj svoje fotografiepre web, t. j. PNG, GIF a JPG. Môžete tiež odstrániť metadáta svojich fotografií, aby ste ešte zmenili veľkosť.

Uveďte názov

Pri použití voľných fotografií z webu alebo fotografie fotografie,mali by ste zmeniť technické tituly, ktoré sú k nim pripojené, ako sú čísla a dlhé reťazcové písmená, čo im poskytne krátke presné popisyčo reprezentujú. Môžete tiež zahrnúť niektoré kľúčové slová, ktoré súvisia s vašou firmou, ak je to v súlade s tým, čo je na fotografii.

Štítky nastavenia

Vždy zahrňte iné značky, ktoré popisujú, čo jev obraze. Napríklad, zahrňte slová ako "žena", "jesť", ak je to obraz ženy, ktorá jesť ovocie.

Vytvoriť titulok

Taktiež známy ako alt popis, je titulokčo sa zobrazuje, keď sa fotografia nenachádza. Tiež popisuje obrázok indexu vyhľadávania Google. Táto možnosť vám umožňuje popísaťobraz v jednej vete.

Zarovnajte obrázky

Strategické zarovnanie obrázkov so zvyškomobsah je lepší než ich umiestniť medzi odseky.

Optimalizácia obrazu nemusí byť v hornej častiale mali by ste to urobiť z dôvodu uvedených výhod a trvá to len pár minút Source .

November 22, 2017