Back to Question Center
0

Semalt vysvetľuje základy technického SEO Auditu stránky

1 answers:

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) Audit hodnotí, či je webová stránka SEOpriateľské a aké otázky je potrebné zlepšiť. Zaručuje, že lokalita je dobre optimalizovaná pre všetky zmeny, ktoré prebiehajú v tomto odvetví.Audit SEO zahŕňa technické analýzy, analýzu na stránkach, mimo stránky, konkurencieschopnosť a analýzu kľúčových slov.

Manažér úspešnosti zákazníka spoločnosti Semalt Digitálne služby, Jack Miller vysvetľuje, čo je SEO audit, ako ho spustiť a prečo je to dôležité pre propagáciu webových stránok.

Význam SEO audit

Hneď ako Google neustále aktualizuje algoritmy a obsahpodnikov, aby reagovali na tieto zmeny rýchlo, aby zostali konkurencieschopné. Analýza auditu vám umožňuje zvýšiť počet stránoknávštevy a pomoc pri udržiavaní tempa rozvoja priemyslu. Taktiež je vhodný, keď sa chystáte spustiť nový projekt.

  •  Dostupnosť  Webové stránky musia mať obsah a vyhľadávačeby mal mať prístup k nemu. V tomto kroku sa vám nepodarí vyhľadávač nebude môcť prehľadávať váš obsah, čo bude mať negatívny vplyvporadí. Avšak nástroj Robots.txt môže takýto problém ľahko odstrániť tým, že určí všetky stránky, ktoré boli zablokované z indexového prehľadávania. Zahŕňa tiežvyšetrovanie kódov stavu protokolu HTTP. V prípade kanonikalizácie (duplikácia strán) technická analýza pomáha presmerovať duplicitustránok do pôvodného. Všetky strany by mali byť prepojené, aby sa zabezpečilo, že nikto zostane izolovaný, takže plazenie ich nebude preskočiť. 
  •  Indexovanie  Kontrola dostupnosti zabezpečuje vyhľadávačenájdite obsah. Zvýšený počet stránok, ktoré sa nachádzajú v indexe zvyšuje obsah stránky, čo zlepšuje stav na motorefront .
  •  Výkonnosť stránok  Rýchlosť má maximumdôležitosť, pretože väčšina ľudí nebude čakať na načítanie stránky, ak to bude trvať dlhšie, najmä pri pomalšom pripojení na internet. Ovplyvňuje počet návštev používateľov..


Vykonávanie SEO audit

Existujú dva spôsoby, ako vykonať audit SEO pre webovú stránku .

SEO analytici

SEO špecialisti, ako naša agentúra, vykonávajú hĺbkové vyšetrovanie pomocou nástrojova aplikácií. Pri prehliadaní každého aspektu stránky pripravujú správu s uvedením všetkých problémov, ktoré našli, a poskytujú návrhyako zmierniť problém.

Automatizované nástroje pre SEO audit

Existujú určité nástroje na vykonanie auditu SEO. Sú časovo náročné,tak vyžaduje trpezlivosť, presnosť a strategické myslenie. Táto možnosť je určená len pre sebaisté osoby so silnými technickými zručnosťami.

Nástroje pre technický audit

  •  Screaming Frog alebo Xenu  Skontrolujú počet indexovanýchstránky, odhaliť kanonikalizáciu, interné presmerovania a duplikáciu. 
  •  IIS SEO Toolkit  Analyzuje dostupnosť lokalitya odporúča, ako to urobiť viac motorom priateľský. 
  •  Semalt Digitálne služby  Odborníci analyzujú technické problémya obsahové aspekty výkonnosti vašich webových stránok vám poskytnú správu a odporúčania. 
  • Pomáha pri chybách prehľadávania, pri nastavení DNS a pri riešení problémov s nastavením servera DNS Kontrola architektúry domény a správy o štrukturálnych otázkach týkajúcich sa SEO
  •  GTmetrix  Nástroj, ktorý identifikuje prvky, ktoré spôsobujú webové stránkypomalé načítanie. Zahŕňa aj históriu rýchlosti, ak bola použitá predtým. 
  •  Google Webmaster Tools  Identifikuje problémy na stránke,odkazy a technické zdravie webových stránok. 

Pri vykonávaní SEO auditu webových stránok sa uistite, že boli zohľadnené všetky faktory.Komplexnosť a koherentný prístup k vykonávaniu analýzy sú kľúčovými faktormi, ktoré spôsobujú úspech auditu. Kreslenie navýsledky multifaktorovej analýzy, môžete vytvoriť správnu stratégiu SEO pre ďalšiu propagáciu webových stránok.

November 22, 2017
Semalt vysvetľuje základy technického SEO Auditu stránky
Reply