Back to Question Center
0

Semalt: Úžasné triky, ktoré môžete urobiť, aby ste vylúčili sprostredkovanie spamu

1 answers:

Používatelia internetu považujú za frustrujúce, keď sa snažia zistiť, prečo údaje o analytike zobrazujú nepresné miery odchodov, pokles miery konverzie alebo náhly nárast prevádzky. Okrem problémov s vykonávaním je najviac vedúcou príčinou nepresných údajov pre používateľov služby Google Analytics spam spamu (známy aj ako návštevnosť typu ghost alebo odkazovač). Navyše spamový ghost sa neustále zvyšuje v dosahu a objeme a nemôže byť zastavený žiadnymi prostriedkami.

Užívatelia však môžu zablokovať sprostredkovanie sprostredkovania sprostredkovania pri zobrazovaní údajov v analytike, a preto získať požadovanú integritu údajov, aby mohli podávať správy o výkonnosti, robiť informované marketingové rozhodnutia a získať informácie. Použitie "jednoduchého" filtra postačí na to, aby sa zbavil takmer všetkých spamových odkazov v profile Google Analytics.

V článku Igor Gamanenko Semalt Customer Success Manager, vysvetľuje význam Referral Spam pred riešením skutočných riešení odstránenia tohto vírusu.

Čo je "duchovná prevádzka" alebo "spam sprostredkovania"

Dráha duchov sa zaznamenáva, keď sa návštevnosť webu získava z iného webu, často z hypertextového odkazu, ktorý návštevník klikne - online graphing paper..Spameri a hackeri sa pokúšajú sledovať falošnú návštevnosť v profile Google Analytics, aby upútali pozornosť používateľa, ktorý ich spôsobil, aby navštívili webovú stránku alebo stránku s falošnou návštevnosťou, zvyčajne na inštaláciu škodlivého softvéru alebo na predaj produktu. Aby sa to podarilo, podvodníci zaznamenávajú návštevnosť stránky ako duch, aby mohli vložiť adresu URL a doménu pre sprostredkovanie svojej cieľovej lokality alebo stránky do profilu služby Google Analytics, ktorý má používateľ vidieť. Navyše, spameri môžu tiež vytvárať falošné záznamy alebo implementovať falošné udalosti na iné dimenzie závislé od stránky, napríklad v jazyku. Pri týchto príležitostiach je sprostredkovanie návštevnosti najpresnejším pojmom.

Práca sprostredkovania sprostredkovania

Existuje niekoľko spôsobov, ako spameri používajú na zaznamenávanie falošnej prevádzky na webových stránkach. Najjednoduchšia technika spočíva v používaní ID majetku služby Google Analytics. Je dôležité, aby používatelia pochopili, že spameri nie sú zacielení na konkrétnu webovú stránku. Zvyčajne nemajú predstavu o obetiach alebo ich miestach. Analýza ID preto zjednodušuje prácu spamerov, aby systém podvádzali. Podvodníci potom vytvoria webové servery na spustenie analytického javascriptu na webových stránkach hosťovaných v rámci vlastného webového prostredia. Zahŕňa vytvorenie prázdnej stránky obsahujúcej analytický kód a vloženie adresy URL, ktorú chce používateľ vidieť. Navyše, niektorí podvodníci môžu prehľadávať a indexovať ID kód z reálnych webových stránok na uloženie na serverovom priestore.

Filter spamového odporúčania

Používatelia sa dopúšťajú nejakých chýb a snažia sa minimalizovať alebo eliminovať prevádzku duchov a spam. Veľa ľudí používa niekoľko taktiek a metód na riešenie problému. Je však možné zacieliť spamový duch v jednom zázname tým, že pochopíte, že na webe sa zobrazuje falošná návštevnosť pomocou falošného názvu hostiteľa alebo žiadneho názvu hostiteľa. Preto je možné vylúčiť každú návštevnosť, ktorá nie je platná pre webové stránky. V tomto ohľade je možné vylúčiť akýkoľvek názov hostiteľa, ktorý nezodpovedá platnej doméne pre niektoré webové vlastníctvo, kde je nainštalovaný kód Google Analytics, pomocou filtra filtrovania hostiteľa.

November 28, 2017
Semalt: Úžasné triky, ktoré môžete urobiť, aby ste vylúčili sprostredkovanie spamu
Reply