Back to Question Center
0

Sprievodca z Semaltu: Deväť krokov k plánovaniu obsahu webových stránok

1 answers:

Pre vlastníkov webových stránok sa stáva ťažké plánovať a rozvíjať obsah pre svojich používateľov, pri spolupráci s ostatnými. Je však stále vždy možné efektívne spravovať obsah webových stránok

Max Bell, manažér úspešného riadenia zákazníkov spoločnosti Semalt ,poradenstvo po deviatich krokoch ako návod na získanie a publikovanie správneho obsahu

1. Vyhodnotiť aktuálnu kópiu

Pred akýmkoľvek iným je hodnotenie súčasnej kópie obozretné, pretože sa identifikujechyby alebo veci, ktoré je potrebné aktualizovať. Klasifikácia obsahu a priradenie konkrétnych cieľov pre tieto skupiny uľahčujezabezpečiť, aby lokalita dodávala len hodnotný materiál - glass e-cigarette tank system with liquid.

2. Identifikujte cieľové publikum

Podnik by mal vedieť, s kým sa rozpráva pred vytvorením obsahu. porozumeniealebo identifikácia cieľového publika pomôže poskytnúť jasnosť počas plánovania. Posúva, či má byť informácia zahrnutáje potrebná alebo dostatočne jasná. Identifikuje tak aj primárne, sekundárne a terciárne publikum, aby sa zabezpečilo, že lokalita bude vyhovovať všetkýmnávštevníkov.

3. Použiť súbory Sitemap

Súbory Sitemap sa chápu ako plány. Bez nej by stránky nemuseli splniť všetky svoje cielealebo priraďte obsah na svoju relevantnú stránku. Existuje mnoho rôznych programov a softvérových balíkov, ktoré pomáhajú navrhovať a organizovať informácie o awebové stránky. Takéto príklady sú napríklad Organizačná schéma v aplikácii Microsoft Word a bezplatné XMind nástroje pre viaceré platformy. Začnite hromadneobsah, aby sa zistilo, či môže jedna stránka obsahovať všetko alebo môže vyžadovať podstránky. Týmto všetkým je možné uprednostňovať ausporiadanie položiek na webovej stránke.

4. Spolupráca s inými

Zapojenie iných ľudí do preskúmania a úpravy záruk, ktoré obsah obsahuježiadne gramatické chyby a dáva zmysel ostatným. Spolupráca umožňuje ostatným stranám prispieť..Jednotlivé súbory pre celý obsah obmedzujúmožnosť týchto interakcií a vývojárov obsahu sa musí vyhnúť. Dokumenty Google a JumpChart sú spolupráca s obsahom webových stránokktoré umožňujú viacerým používateľom poskytovať spätnú väzbu.

5. Povedať proti predaju príbehu

Niektorí ľudia majú pocit, že ich webové stránky predstavujú príležitosť hovoriť o podnikanípríbeh. Na rozdiel od toho by mala rozprávať príbehy iných ľudí, ktorí mohli mať prospech z angažovania sa s produktmi alebo službamiponúkaných na webe. Všetko, čo je dôležité, je dôkaz a povedané rozumným spôsobom. Produkt alebo služba musia vyplniť medzeru potrebnú,s ľahko čitateľnými bodmi, pokiaľ ide o výhody, ktoré pre používateľov vznikajú.

6. Píšte pre ľudí a vyhľadávače

Podnik by nemal vložiť veľa obsahu kľúčových slov do takej miery, že stratíjeho význam alebo sa stáva nečitateľným. Zahrnutie týchto výrazov do textu prirodzene zabezpečuje, že čitatelia uvidia obsah. tiežpoužívanie sémantických kľúčových slov nahradzujúcich kľúčové kľúčové slová nemení pôvodný význam materiálu.

7. Vykonajte kópiu orientovanú na akcie

Na konci obsahu by mal byť text, ktorý by návštevníkom informoval, aký krokmali by ísť ďalej. E-mailová adresa alebo odkaz na stránku kontaktov umožňujú jednoduchú akciu pre spotrebiteľov, zatiaľ čo podnik je stále na vrcholeich myseľ.

8. Vizuálna výzva

Vrátane podporných obrázkov, grafov a ilustrácií zabezpečuje, že kópiavyzerá tak dobre, ako je užitočné. Zlomenie textu s väčšími citátmi alebo odporúčaniami alebo použitím zoznamov s odrážkami je užitočné pre používateľovktoré sa rozhodnú prehliadať texty. Typ písma kópie zohráva dôležitú úlohu pri zabezpečovaní čitateľnosti kópie.

9. Termíny

Stanovenie konkrétnych termínov pre jednotlivcov a tímy zabezpečuje, že projektyzostávajú na ceste. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je zoskupiť tvorbu obsahu do relevantných kusov a pracovať na jednom. O sekciiby malo byť medzi prvými, pretože nastavuje tón a identifikuje, na čo sa zameriame, keď projekt prebieha. Termíny pomáhajú vytvoriťkedy predložiť prácu na prehodnotenie so zainteresovanými stranami a kedy je potrebné zostaviť celý obsah na stránku.

Záver

Plánovanie webových stránok si vyžaduje čas na plánovanie a implementáciu stratégie. skrztýmto spôsobom sa uľahčuje prezentovať na lokalite obsah bez kvality a bezchybnosti.

November 23, 2017