Back to Question Center
0

Spýtajte sa Semalt Expert: Ako odstrániť sprostredkovanie spamu zo služby Google Analytics

1 answers:

Ak zistíte, ktoré domény alebo subdomény sú ovplyvnené spamom sprostredkovania v službe Google Analytics, pravdepodobne nebudete mať presné prehľady, kým nezmeníte nastavenia svojho účtu. Falošné návštevy alebo návštevy duchov budú pokračovať aj v historických údajoch služby Google Analytics. Preto by ste ich mali rozpoznať a zablokovať čo najskôr.

V priebehu niekoľkých posledných mesiacov hlásili veľa webmasterov a podnikateľov o falošných návštevách a spamových sprostredkovaniach - planning gestion de projet excel gratuitement. Vyzerá to, že spamový odkaz sa stáva rozšírený každý deň. Našťastie existujú niektoré spôsoby, ako sa ho zbaviť, čo Max Bell, špičkový špecialista na Semalt , opísal nižšie.

Upravte nastavenia služby Google Analytics

Prvou a najlepšou cestou je úprava nastavení účtu Google Analytics. Musíte zablokovať podozrivé adresy IP a získať prehľad o tom, aké sú vaše zdroje návštevnosti. Preto by ste mali skontrolovať svoje prehľady služby Google Analytics denne alebo týždenne. Ak si všimnete, že vaše dáta sú poškodené spamovým odkazom, je to čas ich odstránenia z vášho účtu Google Analytics predtým, ako vaše webové stránky sú panelovo alebo zakázané vyhľadávacími mechanizmami .

Spam s odporúčaniami duchov a spamy na sprostredkovanie crawlera

Existujú dva typy spamu sprostredkovania: spamy sprostredkovania duchov a nevyžiadaný spamový odkaz. Spomienka sprostredkovania duchov označuje použitie služby Google Analytics na zobrazenie počtu falošných návštev vašich webových stránok. Nie sú pravé a nemajú nič spoločné s vaším obsahom. Namiesto toho vám dáva percentuálnu mieru odchodov, pretože nikto číta vaše články a iba predstiera, že navštívili vašu stránku. Ich výsledky nie sú presné, pretože nemáte skutočnú návštevnosť. Jedným z najlepších spôsobov, ako im zabrániť, je vyhnúť sa webovým stránkam, ako sú darodar.com, social-button.com a hulfingtonpost.com.

Spam pre sprostredkovanie prehľadávača je robot, ktorý prechádza vašimi webovými stránkami, ale nemá záujem o váš obsah alebo webové stránky. Cieľom je indexovať vaše stránky vo výsledkoch vyhľadávača. Rovnako ako nevyžiadaná pošta s duchom sprostredkovania sa v prehľadoch služby Google Analytics zobrazuje spamový sprostredkovanie prehľadávača, ale väčšina z nich je neškodná. Najlepšie príklady sú najlepšie seo solutions.com a buttonsforwebsite.com. Môžete sa zbaviť spamu odporúčania crawlera tým, že sa vyhnete službám ponúkaným na týchto webových stránkach.

Rozšírené segmenty

Pomocou prispôsobovania a vytvárania rozšírených segmentov vo svojom účte Google Analytics môžete rýchlo odstrániť spam. Preto by ste mali skontrolovať, aký typ návštev dostanete. Uistite sa, že sú legitímne a ak nie sú pravé, mali by ste vytvoriť filtre, aby ste sa ich zbavili. Môžete tiež vytvoriť segmenty a nastaviť nastavenia na rozšírené segmenty pred zatvorením okna. Nemali by ste zabudnúť, aby ste uviedli správne názvy všetkých segmentov, aby ste sa v budúcnosti vyhli nejasnostiam.

Je tiež dobré vytvoriť vlastné segmenty na filtrovanie údajov z vášho účtu Google Analytics. Uistite sa, že sú úplne odstránené z domény sprostredkovania nevyžiadanej pošty, aby ste vyriešili problém v priebehu niekoľkých minút. Pomocou tohto procesu môžete znížiť mieru odchodov a zlepšiť kvalitu návštevnosti webových stránok .

November 24, 2017