Back to Question Center
0

Tipy Od Semaltu O Odstraňovanie Spam Odkazy Z Analytics

1 answers:

Počet spamových odporúčaní na webe naďalej naďalej vrcholí. Niektoré agentúry zapojené do webových stránok klientov oznámili prípady, v ktorých sa vo svojich prehľadoch služby Google Analytics objavuje niekoľko spamových odporúčaní. Je nevyhnutné podniknúť kroky, ktoré pomôžu odstrániť spamový sprievodca čo najrýchlejšie z správ o analýze. Sú zdrojom skreslenia v štatistike výkonnosti, čo vedie k nesprávnej interpretácii prevádzky lokality. Taktiež predstavuje riziko pre používateľov, ktorí navštívia stránku - no vapor from clearomizer parts. Dôvodom je, že títo používatelia môžu chcieť navštíviť stránku odkazujúceho a nakoniec dostať svoje počítačové systémy infikované vírusmi alebo trójskymi koňmi.

Existuje mnoho spôsobov, ako odstrániť nevyžiadané odkazy v prehľadoch služby Google Analytics. Každá z týchto techník má svoje zásluhy, avšak nasledujúca metóda, ktorú špecifikoval Artem Abgarian, vedúci manažmentu úspechu zákazníkov Semalt , je považovaný za najúčinnejší. Zmierni väčšinu rizík spojených s spamovým sprostredkovaním.

Ak chcete začať proces, otvorte profil služby Google Analytics a vyberte zobrazenie, pre ktoré sa majú použiť nastavenia filtra. Vždy si pamätajte na vytvorenie nového pohľadu pri implementácii filtrov a ponechajte nefiltrovaný tak, aby ste slúžili ako zdroj nespracovaných údajov a zálohujte bod, ak sa niečo pokazí po riadku.

1. Filtrovanie Bot

Je to nová funkcia v službe Google Analytics, ktorá filtruje niektoré zobrazenia botov v prehľadoch služby Analytics. Nevymaže spamový odkaz na celok, ale slúži ako dobrý východiskový bod. Zvoľte nastavenia z profilu zobrazenia, ktorý chcete filtrovať. V spodnej časti tejto stránky je začiarkavacie políčko vľavo otvorené, čo vyzve užívateľa, aby vylúčil všetku návštevnosť zo známych robotov a pavúkov. Skontrolujte, a teraz ste pripravení ísť.

2. Pridanie výnimiek zo sprostredkovania

Je to celkom jednoduché, ale vyžaduje trochu viac úsilia ako filtrovanie botov. V sekcii Admin v GA vyberte Všetky filtre av hornej časti je možnosť vytvoriť nový filter (tlačidlo je červené). Nastavenie úrovne účtu je jednoduchšie implementovať a spravovať. Je to možné len vtedy, ak má aktuálny používateľ oprávnenia na úpravu od správcu webu.

Názov filtra s popisným názvom ako "Odstrániť (Site)". V type filtra by mal byť vlastný filter. Skontrolujte tlačidlo Vylúčiť a v rozbaľovacej ponuke v poli filtra vyberte možnosť Odporúčanie. Vložte adresu URL, ktorú chcete vylúčiť do vzoru filtra. Prejdite nadol na oblasť, kde si používateľ zvolí, ktoré pohľady použije nastavenia. Kliknite na jednu a pridajte ju do zoznamu a potom kliknite na tlačidlo Uložiť.

3. Test a overiť

Je to posledný krok procesu, ktorý zahŕňa monitorovanie prehľadov služby Google Analytics na nasledujúce pár týždňov, aby sme zistili, či fungujú filtre. Je dôležité, aby ste na začiatku tohto procesu zahrnuli notáciu, ktorá by naznačovala, prečo sa pred filtrovaním začalo toľko prevádzky. Ak existujú určité viditeľné pozitívne zmeny, je teraz možné bezpečne aplikovať filtre do hlavného pohľadu. Existuje dlhý zoznam spamových robotov online a každý deň sa pridávajú nové, ktoré pomáhajú majiteľom stránok identifikovať neprirodzené údaje o návštevnosti a porovnávať ich s tým, čo je na zozname.

November 24, 2017