Back to Question Center
0

Webmasteri Nightmare alebo ako sa vysporiadať s botmi - Semalt Expert

1 answers:

Rovnako ako ostatné bezpečnostné riziká, boti sa stali pre webmasterov veľkým problémom. Mnoho ľudí používa anti-malware a antivírusové programy na odstránenie týchto infekcií. Spustenie softvérového firewallu a vedomie, aké typy procesov budú pre vás vhodné, sú povinné, aby boli vaše systémy chránené. Keď sa však veci vezmú do vážnej formy, mali by ste porovnať rôzne základy, aby ste mali predstavu o tom, čo je pre váš prístroj najvhodnejšie. Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je kontrolovať a vyhodnocovať váš systém dôkladne, aby ste sa dozvedeli, či máte bot alebo nie. Tu je, ako nájsť a odstrániť roboty vo veľkej miere - logiciel fiche de paies.

Spustiť programy proti malwaru

Bolo by skvelé, keby ste spustili programy proti malwaru. Hľadanie takýchto programov na internete je jednoduché. Musíte si stiahnuť najnovšiu verziu a najlepším programom, ktorý môžete používať, je EyeBlink. Tento softvér je ideálny pre malé firmy. Julia Vashneva, SEMALT Senior Customer Success Manager, má osobnú skúsenosť, že tento program môže ľahko nájsť a odstrániť škodlivý softvér a roboty z Vášho počítačového systému. Veľa bezplatných programov a softvéru je k dispozícii na internete, ale tento program nie je zadarmo a budete musieť zaplatiť poplatok za prístup ku všetkým jeho funkciám.

Stiahnuť Hijack

Ak nemáte záujem o použitie vyššie uvedeného programu, môžete si stiahnuť z útočníka trendsecure. com alebo inej podobnej webovej stránky. Sťahovanie a inštalácia tohto nástroja nebude trvať dostatok času. Stačí sa zaregistrovať a vytvoriť účet na stránkach. Akonáhle je účet pripravený, môžete ho stiahnuť a aktivovať.

Skontrolujte nastavenia softvérovej brány firewall

Pravidelne by ste mali kontrolovať nastavenia firewallu softvéru, aby ste zistili, či aplikácia pracuje správne alebo nie. Je dôležité, aby ste pravidelne monitorovali a upravovali svoje nastavenia. Vymazanie pravidiel brány firewall a nezabudnite uložiť nastavenia pred zatvorením okna.

Skontrolujte hostiteľské súbory

Prejdite na jednotku C počítača a otestujte hostiteľské súbory. Rôzne roboty prepíšu tieto hostiteľské súbory tak, aby sa váš počítač pripojil k neoprávneným IP adresám zo servera. Pri pripájaní na internet musíte byť opatrní a uistite sa, že ste pripojili len autorizovanú a schválenú IP adresu. Tým sa zabráni poškodeniu počítača pomocou škodlivého softvéru a robotov. Ak nájdete niečo podozrivé, musíte vytvoriť záložné kópie hostiteľských súborov a odstrániť podozrivé veci a čo najskôr uložiť svoje nastavenia.

Použite Správcu úloh systému Windows

Na uloženie počítača zo škodlivého softvéru a robotov by ste mali používať správcu úloh systému Windows alebo procesor SysIntern. Preto by ste mali najskôr zoradiť súbory podľa zdrojov a odstrániť roboty. Okrem toho by ste mali blokovať adresy IP, ktoré vyzerajú nové a nie sú legitímne. Ak podozrivé veci naďalej prichádzajú, mali by ste ich zoznam a odstrániť zo zariadenia čo najskôr.

Vyhľadávanie na webe

Nakoniec môžete vyhľadať na webe vhodný proces, ako odstrániť roboty. Odstránenie je komplikované pre tých, ktorí nevedia o antivírusových a antimalwarových programoch.

November 24, 2017