Back to Question Center
0

Webmasteri Nightmare alebo ako sa vysporiadať s botmi - Semalt Expert

1 answers:

Rovnako ako ostatné bezpečnostné riziká, boti sa stali pre webmasterov veľkým problémom. Mnoho ľudí používa anti-malware a antivírusové programy na odstránenie týchto infekcií. Spustenie softvérového firewallu a vedomie, aké typy procesov budú pre vás vhodné, sú povinné, aby boli vaše systémy chránené - camera system for business. Keď sa však veci vezmú do vážnej formy, mali by ste porovnať rôzne základy, aby ste mali predstavu o tom, čo je pre váš prístroj najvhodnejšie. Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je kontrolovať a vyhodnocovať váš systém dôkladne, aby ste sa dozvedeli, či máte bot alebo nie. Tu je, ako nájsť a odstrániť roboty vo veľkej miere.

Spustiť programy proti malwaru

Bolo by skvelé, keby ste spustili programy proti malwaru. Hľadanie takýchto programov na internete je jednoduché. Musíte si stiahnuť najnovšiu verziu a najlepším programom, ktorý môžete používať, je EyeBlink. Tento softvér je ideálny pre malé firmy. Julia Vashneva, SEMALT Senior Customer Success Manager, má osobnú skúsenosť, že tento program môže ľahko nájsť a odstrániť škodlivý softvér a roboty z Vášho počítačového systému. Veľa bezplatných programov a softvéru je k dispozícii na internete, ale tento program nie je zadarmo a budete musieť zaplatiť poplatok za prístup ku všetkým jeho funkciám.

Stiahnuť Hijack

Ak nemáte záujem o použitie vyššie uvedeného programu, môžete si stiahnuť z útočníka trendsecure. com alebo inej podobnej webovej stránky. Sťahovanie a inštalácia tohto nástroja nebude trvať dostatok času. Stačí sa zaregistrovať a vytvoriť účet na stránkach. Akonáhle je účet pripravený, môžete ho stiahnuť a aktivovať.

Skontrolujte nastavenia softvérovej brány firewall

Pravidelne by ste mali kontrolovať nastavenia firewallu softvéru, aby ste zistili, či aplikácia pracuje správne alebo nie. Je dôležité, aby ste pravidelne monitorovali a upravovali svoje nastavenia. Vymazanie pravidiel brány firewall a nezabudnite uložiť nastavenia pred zatvorením okna.

Skontrolujte hostiteľské súbory

Prejdite na jednotku C počítača a otestujte hostiteľské súbory. Rôzne roboty prepíšu tieto hostiteľské súbory tak, aby sa váš počítač pripojil k neoprávneným IP adresám zo servera. Pri pripájaní na internet musíte byť opatrní a uistite sa, že ste pripojili len autorizovanú a schválenú IP adresu. Tým sa zabráni poškodeniu počítača pomocou škodlivého softvéru a robotov. Ak nájdete niečo podozrivé, musíte vytvoriť záložné kópie hostiteľských súborov a odstrániť podozrivé veci a čo najskôr uložiť svoje nastavenia.

Použite Správcu úloh systému Windows

Na uloženie počítača zo škodlivého softvéru a robotov by ste mali používať správcu úloh systému Windows alebo procesor SysIntern. Preto by ste mali najskôr zoradiť súbory podľa zdrojov a odstrániť roboty. Okrem toho by ste mali blokovať adresy IP, ktoré vyzerajú nové a nie sú legitímne. Ak podozrivé veci naďalej prichádzajú, mali by ste ich zoznam a odstrániť zo zariadenia čo najskôr.

Vyhľadávanie na webe

Nakoniec môžete vyhľadať na webe vhodný proces, ako odstrániť roboty. Odstránenie je komplikované pre tých, ktorí nevedia o antivírusových a antimalwarových programoch.

November 24, 2017